Pielgrzymka do Włoch śladami cudów eucharystycznych - Wyjazdy grupowe z Matimpex Travel
· ·

Pielgrzymka do Włoch śladami cudów eucharystycznych

Pielgrzymka do Włoch śladami cudów eucharystycznych to doskonała okazja, by rozważać i zgłębiać tajemnice wiary chrześcijańskiej. Pojedziemy m.in. do Ferrary, Offidy, Manoppello i Lanciano. Zwiedzimy też Rzym i Asyż oraz Bolsenę i Orvieto – miasto związane ze świętem Bożego Ciała. Codzienne Msze Św. w zabytkowych włoskich bazylikach pogłębią duchowy wymiar wyjazdu! Zapytaj o wyjazd pielgrzymkowy dla swojej grupy!

 • FERRARA, MORROVALLE I OFFIDA
 • LANCIANO I MANOPPELLO
 • RZYM Z WATYKANEM I ALATRI
 • BOLSENA I ORVIETO
 • CASCIA, ASYŻ I SIENA
 • CODZIENNE MSZE ŚW.
 • HOTELE 3*
 • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Pielgrzymka śladami cudów eucharystycznych – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce (godzina do ustalenia). Przejazd przez Czechy w okolice Znojmo/Mikulova, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Ferrary, gdzie znajduje się marmurowa płyta, na której widać krople cudownej Krwi z przemienionej Hostii. Msza Św.

Po południu przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Morrovalle, gdzie można podziwiać relikwiarz po Zaginionej Hostii, która przetrwała pożar. Następnie przejazd do Offidy, gdzie w Sanktuarium św. Augustyna znajduje się tzw. Sprofanowana Hostia oraz talerzyk, na którym Hostia miała zostać spopielona.

Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Pescary, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Lanciano, gdzie miał miejsce pierwszy z cudów eucharystycznych. Zwiedzanie Kościoła Cudu Eucharystycznego, w którym znajdują się relikwie Krwi i Ciała. Msza św. Przejazd do pobliskiego Manoppello, gdzie znajduje się Święte Oblicze – chusta z obrazem twarzy Chrystusa.

Wieczorem przejazd do hotelu we Fiuggi Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wyjazd do Rzymu na zwiedzanie – w programie m.in.:

 • Bogate zbiory Muzeów Watykańskich, unikatowa Kaplica Sykstyńska ozdobiona wspaniałymi freskami Michała Anioła; Plac św. Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego; Bazylika św. Piotra – jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany św. Jan Paweł II
 • Audiencja Generalna na Placu św. Piotra (jeśli Papież będzie w Rzymie)
 • Spacer przez Rzym Antyczny: okrągły Panteon, zwany świątynią wszystkich bogów; wejście na Kapitol; spacer wzdłuż Forum Romanum, przejście pod Koloseum

Msza Św. w jednym z kościołów Rzymu. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wyjazd do Rzymu i dalsze zwiedzanie: klasyczna Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody oraz Bazylika św. Pawła za Murami.

Po południu przejazd do Alatri, gdzie znajduje się Hostia Wcielona. Msza Św. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Bolseny, w której zdarzył się najsłynniejszy cud eucharystyczny. Przejazd do Orvieto – miasta, z którego pochodzi tradycja obchodzenia święta Bożego Ciała. Wjazd kolejką na Piazza del Duomo, zwiedzanie Katedry, w której wystawione są relikwie Cudu Mszy Bolseńskiej: kamień z Krwią Chrystusa oraz Korporał z 25 śladami Krwi, tworzącymi wizerunek Ukrzyżowanego. Msza Św.

Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 8:

Po śniadaniu wyjazd do Casci, gdzie w Kościele św. Rity znajduje się kartka z brewiarza naznaczona Krwią Chrystusa. Następnie przejazd do Asyżu i krótkie zwiedzanie miasta: Kościół św. Franciszka oraz Kościół św. Klary. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sieny – zwiedzanie Kościoła św. Franciszka z cudownymi Hostiami, spacer po centrum i Msza Św. Po południu wyjazd przez Austrię i Czechy do Polski.

Dzień 10:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Zobacz też:

Podobne wpisy