Wycieczka Praga Budapeszt i Wiedeń Autokarem - Wyjazdy grupowe z Matimpex Travel
· ·

Praga, Budapeszt i Wiedeń Autokarem

Praga to miasto królów, alchemików i mitycznego Golema, najlepszego piwa i niesamowitych miejskich legend! To miejsce, gdzie zobaczyć można nowoczesne rzeźby na tle bezcennych zabytków, pospacerować po królewskiej winnicy i popłynąć w rejs błękitną wstęgą rzeki! Budapeszt to najpiękniejszy w Europie Parlament; malowniczy Dunaj, który przecina miasto niczym srebrna wstęga. Majestatyczny Wiedeń to miasto gotyckich kościołów i wspaniale zdobionych barokowych pałaców, w których mieszkali przedstawiciele kolejnych europejskich dynastii. Masz grupę? Zapytaj o wycieczkę Praga, Budapeszt i Wiedeń Autokarem

 • HRADCZANY I STARE MIASTO W PRADZE
 • REJS PO WEŁTAWIE
 • PARLAMENT W BUDAPESZCIE
 • RING WIEDEŃSKI
 • ZWIEDZANIE HOFBURGA
 • HOTELE 3* Z HB

Praga, Budapeszt i Wiedeń Autokarem – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce w godzinach nocnych (godzina do ustalenia).

Przejazd przez Czechy do Austrii (po drodze planowane krótkie postoje). Przyjazd do Pragi ok. godz. 13:00 i zwiedzanie miasta: Zabytkowa dzielnica Mała Strana, Ogrody Wallensteina, barokowy kompleks Lorety oraz Klasztor na Strahovie z jedną z najpiękniejszych bibliotek na świecie. Rejs po Wełtawie, podczas którego będzie można podziwiać zabytki Pragi z perspektywy rzeki.

Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Pragi – w programie m.in.

 • Zamek na Hradczanach: strzelista Katedra św. Wita z pięknymi witrażami (w tym z witrażem autorstwa Alfonsa Muchy), imponujący Zamek Królewski, niewielki Kościół św. Jerzego i legendarna Złota Uliczka, pełna kolorowych domków, w których dawniej mieszkali m.in. królewscy alchemicy, spacer przez zamkowe winnice.
 • Przejście przez Bramę Prochową na przepiękny, wpisany na listę UNESCO Rynek Staromiejski; jeden z najładniejszych i najważniejszych budynków w mieście – Ratusz Staromiejski z Orlojem – zegarem z ruchomymi figurkami; pomnik Jana Husa, urocze kamieniczki staromiejskie.
 • Spacer przez Most Karola, uważany za jeden z najpiękniejszych mostów Europy, ozdobiony figurami świętych, z których najbardziej znana jest ta przedstawiająca Jana Nepomucena.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na Węgry. Przyjazd do Budapesztu w godzinach popołudniowych i zwiedzanie miasta: Spacer najbardziej znanym deptakiem Budapesztu – Vaci Utca; Plac Roosevelta i przejście strzeżonym przez lwy Mostem Łańcuchowym – pierwszym z węgierskich kamiennych mostów nad Dunajem.

Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Budapesztu – w programie m.in.:

 • Bazylika św. Stefana, w której znajdują się relikwie św. Stefana – pierwszego króla Madziarów
 • Budapeszteński Parlament – jeden z najstarszych, najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budynków rządowych w  Europie, położony malowniczo nad samym Dunajem
 • Wjazd na wpisane na listę UNESCO Wzgórze Zamkowe, na którym zachował się dawny układ ulic – spacer po wzgórzu, reprezentacyjny Zamek Królewski; Kościół Macieja, w którym odbywały się koronacje władców węgierskich, malownicza Baszta Rybacka, z której roztacza się wspaniały widok na Peszt

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Austrii. Przejazd do Wiednia i zwiedzanie miasta – w programie m.in.:

 • Przejazd na  Wzgórze Kahlenberg – miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad Turkami w 1683 roku.
 • Architektoniczna ciekawostka Wiednia czyli kolorowy Hundertwasserhaus – kompleks mieszkalny, nawiązujący do równowagi pomiędzy przyrodą, a człowiekiem
 • Spacer Ringiem Wiedeńskim – najbardziej reprezentacyjną ulicą Wiednia, przy której znajdują się liczne budynki użyteczności publicznej, m.in. ogromny neogotycki Nowy Ratusz, austriacki Parlament, budynki Uniwersytetu i Muzeum oraz Kościół Wotywny

Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjście na dalsze zwiedzanie Wiednia – w programie m.in. Hofburg – wiedeńska siedziba władców Austrii i jedno z najważniejszych centrów politycznych przedwojennej Europy. Zwiedzanie Pałacu – apartamenty cesarskie, muzea, kaplice, kościół, Austriacka Biblioteka Narodowa oraz Hiszpańska Szkoła Jazdy.

Po południu obiad i wyjazd przez Czechy i Niemcy do Polski (po drodze planowane krótkie postoje). Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych. 

Podobne wpisy