Południowo-zachodnie wybrzeże USA. Od Kalifornii do Utah - Wycieczki grupowe z Matimpex Travel
·

Południowo-zachodnie wybrzeże USA. Od Kalifornii do Utah

Zobacz z nami cuda południowo-zachodniej Ameryki! W dwanaście dni przejedziemy przez 4 stany – Kalifornię, Arizonę, Nevadę i Utah. Zobaczymy najpiękniejsze parki narodowe – Wielki Kanion, Bryce, Zion, Yosemite, Dolinę Śmierci i wiele innych przepięknych zakątków, jakie stworzyła natura. Odwiedzimy niezwykłe miasta – od filmowego Los Angeles, przez pustynne Phoenix, szalone Las Vegas do magicznego San Francisco. Przejedziemy setki kilometrów pustymi autostradami przez pustynie i pustkowia. Zobaczymy jak wygląda życie kowbojów, Indian i Mormonów. Zbierz grupę i zapytaj o wycieczkę na południowo-zachodnie wybrzeże USA!

  • PUSTYNIA MOJAVE
  • WIELKI KANION
  • SAN FRANCISCO I LOS ANGELES
  • LAS VEGAS
  • MONTEREY I PHOENIX
  • PARKI NARODOWE
  • HOTELE 3* I 4*
  • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Południowo-zachodnie wybrzeże USA – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Los Angeles. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i początek podróży po amerykańskim zachodzie. Podczas przejazdu przez rzekę Kolorado i pustynię Mojave podziwiać będziemy niezwykły czar pustynnych oaz, kaktusów saguaro i południowo-zachodniej architektury. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Phoenix.

Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po wczesnym śniadaniu przejazd przez ogrody Arizony. Kontynuacja podróży przez urocze miasteczko Sedona i kanion Oak Creek. Ta niezwykle malownicza okolica była niejednokrotnie wykorzystana w przemyśle filmowym. Dzień zakończymy wizytą w Wielkim Kanionie, jednym z 7 naturalnych cudów świata.

Wieczorem przejazd do hotelu w Tuba City, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na kolejne punkty widokowe Parku Narodowego Grand Canyon. Następnie wizyta w Monument Valley, na terenie rezerwatu Indian Navajo, znanego z licznych reklam i filmów kręconych właśnie w tej okolicy. 2 godzinna wycieczka jeepami pomiędzy malowniczymi formacjami skalnymi. Przejazd do Page nad jezioro Powell – jeden z największych na świecie zbiorników wodnych utworzonych ręką człowieka. Możliwość przelotu samolotem i podziwiania okolicy z lotu ptaka.

Wieczorem przejazd do hotelu w Kanab, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień zaczniemy od wizyty w przepięknym Parku Narodowym Bryce, będziemy podziwiać oszałamiającą symfonię barw i kształtów wapiennych formacji skalnych. Następnie przejazd przez Zion – park, który słynie z majestatycznych gór i malowniczych przełęczy. Późnym popołudniem dotrzemy do rozrywkowego Las Vegas – miasta, które nigdy nie zasypia, światowego centrum hazardu, wielkich hoteli, koncertów i nocnych klubów. Wieczorem wycieczka Las Vegas by night – w programie słynny znak Welcome to Fabulous Las Vegas, największe hotele świata i ulica świateł Freemont Street.

Wieczorem przejazd do hotelu w Las Vegas, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu czas wolny na zakupy w licznych centrach handlowych, odpoczynek przy basenie lub indywidualne zwiedzanie miasta. Dla chętnych wycieczka do największego parku narodowego USA – Doliny Śmierci (dodatkowo płatna).

Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wykwaterowanie. Zostawiając za sobą Las Vegas zbliżymy się do stóp Sierra Nevada. Długi, ale bardzo malowniczy przejazd przez Nevadę i Kalifornię, pustynię Mojave i dolinę San Joaquin i jej miasteczka Fresno, Bakersfield i Mariposa.

Wieczorem przejazd do hotelu w Tulare, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu wykwaterowanie i czas na dzień z naturą – podziwianie największych drzew świata – sekwoi. To doskonała okazja, by spotkać liczne zwierzęta zamieszkujące park – wiewiórki, lisy, rysie, nietoperze, pumy, kojoty, jelenie i niedźwiedzie brunatne. Po południu wizyta w jednym z najpiękniejszych amerykańskich miast. Wjazd do San Francisco przez most Bay Bridge, zwiedzanie zaczniemy od słynnego placu Union Square, następnie Chinatown, Golden Gate Park and Fisherman’s Wharf  z widokiem na wyspę Alcatraz.

Wieczorem przejazd do hotelu w San Francisco, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie miasta. Dla chętnych pół dniowa wycieczka do miasteczka artystów Sausalito (dodatkowo płatna). Podczas niej spacer po słynnym moście wiszącym Golden Gate. Powrót do San Francisco statkiem, wspaniała okazja by zobaczyć miasto od strony zatoki. Po południu czas wolny na zakupy bądź indywidualne spacery po najładniejszym mieście USA.

Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie pierwszej stolicy Kalifornii, Monterey. Następnie przejazd  wzdłuż przepięknych wybrzeży prywatnego parku Clinta Eastwooda 17-Mile Drive znanego z ekskluzywnych pól golfowych i niesamowitej przyrody. Kolejnym punktem wyprawy będzie ciche romantyczne miasteczko Carmel. Czas wolny na spacer.

Wieczorem przejazd do hotelu w Paso Robles, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Los Angeles. W drodze powrotnej krótka wizyta w Santa Barbara – miasteczku nazywanym perłą „Amerykańskiej Riwiery”. Miasto znane jest z kolonialnej architektury, bogatej roślinności i wysokiego poziomu życia mieszkańców. Wczesnym popołudniem powrót do LA. Zwiedzanie Los Angeles zaczniemy od Downtown – Staples Centre and Music Centre ze słynnym Walt Disney Concert Hall. Następnie przejazd ulicą pubów i dyskotek Sunset Boulevard do Hollywood. Spacer Aleją Gwiazd, czas wolny pod oscarowym Dolby Theatre. Będzie też czas na zakupy na najdroższej ulicy świata Rodeo Drive w Beverly Hills.

Wieczorem przejazd do hotelu w Los Angeles, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12:

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem odbiór bagażu, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju

Dzień 13:

Przylot do Warszawy i zakończenie wycieczki.

Podobne wpisy