City Break w Kopenhadze - Wyjazdy grupowe z Matimpex Travel
· ·

City Break w Kopenhadze. Miasto Andersena i Małej Syrenki

Duńska stolica słynie z idealnej mieszanki historii z nowoczesnością, z kolorowej dzielnicy portowej Nyhavn, z Syrenki tęsknie patrzącej w morze, z licznych kawiarni podkreślających duńską filozofię życia zwaną hygge oraz z doskonale przygotowanych tras rowerowych. A to zaledwie kilka powodów by odwiedzić to miasto! Proponowany program przygotowaliśmy dla grupy, ale jeśli szukacie pakietu bez pilota, cały program da się zrealizować z kartą Copenhagen Card. Zapraszamy na city break w Kopenhadze!

 • KASTELLET I NYHAVN
 • PAŁAC AMALIENBORG I ZMIANA WARTY
 • REJS STATKIEM
 • WOLNE MIASTO CHRISTIANIA
 • WYCIECZKA DO SZWECJI – LUND I MALMO
 • HOTELE 3* W KOPENHADZE

City Break w Kopenhadze – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na dwie godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Kopenhagi. Transfer do hotelu, złożenie bagażu i wyjście na zwiedzanie Kopenhagi:

 • Kastellet – najlepiej zachowana twierdza w Europie, w której znajdziemy pozostałości fortyfikacji miejskich. Na terenie cytadeli możemy zobaczyć kilka zabytkowych budynków np. Dom Komendanta i wiatrak. W pobliżu Kastellet znajduje się symbol Kopenhagi, czyli pomnik Małej Syrenki.
 • Słynna dzielnica rybaków Nyhavn, gdzie wzdłuż nabrzeża w licznych kamieniczkach znajdują się kawiarnie i restauracje, z których można podziwiać zabytkowe jachty i łodzie przycumowane wzdłuż kanału

Po południu powrót do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyjście na dalsze zwiedzanie Kopenhagi – w programie m.in.

 • Pałac Amalienborg – siedziba duńskiej rodziny królewskiej oraz uroczysta ceremonia zmiany warty, która odbywa się codziennie o 12:00 na placu przed Pałacem
 • Pałac Christiansborg – obecnie siedziba Parlamentu
 • Godzinny rejs statkiem, który daje podgląd na wiele atrakcji miasta, zlokalizowanych przy brzegu, jak np. Copenhagen Opera House – jedną z najnowocześniejszych oper na całym świecie.
 • Wizyta na Christianii – słynnym wolnym mieście, gdzie społeczność żyje według własnych zasad, często uważanych za alternatywne.
 • Wolne popołudnie w centrum Kopenhagi.

Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu całodniowa wycieczka z przewodnikiem z Kopenhagi do zabytkowych miast Malmo i Lund w Szwecji. W programie zamek Hamleta, czas wolny w mieście Helsingør. Następnie rejs statkiem przez cieśninę Sund i zwiedzanie katedry w Lund, a na koniec czas na zakupy w Malmo. Powrót do Kopenhagi autokarem przez imponujący most nad Sundem.

Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i złożenie bagażu. Przejazd do Ogrodów Tivoli – parku rozrywki położonego w centrum Kopenhagi, stanowiącego jedną z największych atrakcji turystycznych Danii. Przejażdżka najwyższą karuzelą świata. Czas wolny, możliwość skorzystania z atrakcji parku.

W razie niepogody możliwość zmiany programu i zwiedzanie Danmarks Akvarium, w którym można zobaczyć kolekcję ryb tropikalnych, a także baseny, w których żyją zabójcze krokodyle i rekiny lub Muzeum Rekordów Guinessa.

Wieczorem powrót do hotelu, odbiór bagażu, transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy