Weekend w Gdańsku z przewodnikiem - Pakiety z dojazdem własnym z Matimpex Travel
·

Weekend w Gdańsku z przewodnikiem. Pakiet z dojazdem własnym

Gdańsk to świetna propozycja dla tych, którzy chcą połączyć weekendowy wypad nad morze, z odrobiną zwiedzania. W zależności od pory roku warto tu przyjechać, by cieszyć się nadmorskim klimatem, wziąć udział w Jarmarkach Bożonarodzeniowych lub w Jarmarku św. Dominika. A przy okazji – proponujemy spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem! Weekend w Gdańsku z przewodnikiem to pakiet, który możemy zrealizować w wybranym przez Ciebie terminie!

  • ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM
  • HOTEL 3* W CENTRUM MIASTA
  • DOJAZD WŁASNY
  • ELASTYCZNY TERMIN

Weekend w Gdańsku – program ramowy:

Dzień 1:

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie na podstawie vouchera i czas wolny. Nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem (ok. 4 h). Spotkanie z przewodnikiem w ustalonym punkcie Głównego Miasta i spacer przez najpiękniejsze zakątki Gdańska. W programie m.in.

  • Przejście Drogą Królewską od Złotej Bramy do Bramy Zielonej. Unikatowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej
  • Długi Targ z ikoniczną fontanną Neptuna; wspaniałym Dworem Artusa, w którym przyjmowani są znamienici goście; Ratuszem Głównego Miasta, gdzie rajcą był sam Jan Heweliusz; Domem Uphagena z Muzeum Wnętrz Mieszczańskich oraz kamienicami, które pod swoimi dachami gościły królów i możnowładców
  • Spacer urokliwą ulicą Mariacką, która sprawia wrażenie przeniesionej do naszych czasów wprost z ubiegłych wieków!
  • Największy gotycki kościół świata, czyli Bazylika Mariacka, która zadziwia nie tylko wielkością ale też wnętrzami o niesamowitym klimacie. Można zobaczyć tu XV-wieczny zegar astronomiczny,  figurkę Pięknej Madonny oraz kopię słynnego tryptyku Memlinga “Sąd Ostateczny”
  • Spacer przez Długie Pobrzeże – pełną urokliwych knajpek promenadę wiodącą wzdłuż Motławy. Drewniany Żuraw – najstarszy i największy z zachowanych portowych dźwigów w Europie oraz niekwestionowany symbol Gdańska!

Po zwiedzaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. Nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu czas wolny. W tym czasie zapraszamy do samodzielnego odkrywania Gdańska – koniecznie zajrzyjcie do Europejskiego Centrum Solidarności; posłuchajcie koncertów organowych na Oliwie; podziwiajcie murale na Zaspie; zadumajcie się na Westerplatte; zaprzyjaźnijcie się z nauką w Centrum Hevelianum lub wybierzcie się na przedstawienie do Teatru Szekspirowskiego.

Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie zgodnie z zakończeniem doby hotelowe.

Podobne wpisy