Wycieczka do Pragi pociągiem Pendolino - Pakiety z Matimpex Travel
·

Wycieczka do Pragi pociągiem Pendolino

Do Pragi można dostać się na wiele sposobów, w tym pociągiem Pendolino! To propozycja dla miłośników kolei, z nocnym przejazdem na trasie Kraków – Praga. Na miejscu trochę zwiedzania, rejs po Wełtawie i hotel 3* w świetnej lokalizacji! Wycieczka do Pragi pendolino to świetna dla klientów indywidualnych oraz niewielkich grup (np. znajomych). Pytajcie o ofertę!

  • NOCNE PRZEJAZDY PENDOLINO
  • ZWIEDZANIE PRAGI Z PRZEWODNIKIEM
  • REJS PO WEŁTAWIE
  • HOTEL 3* W CENTRUM PRAGI

Wycieczka do Pragi pociągiem Pendolino – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z Krakowa o 22:40 i nocny przejazd pociągiem Pendolino do Pragi.

Dzień 2:

Przyjazd do Pragi ok. godz. 7:30 i przejazd do hotelu we własnym zakresie. Złożenie bagażu w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem na starym mieście i zwiedzanie Pragi (ok. 3 h) – w programie m.in. otoczony zabytkowymi kamienicami Rynek Staromiejski z pomnikiem Jana Husa i Ratuszem Staromiejskim; średniowieczny zegar Orloj z ruchomymi figurkami, które co godzinę odgrywają swój magiczny spektakl; gotycki Kościół Marii Panny przed Tynem o charakterystycznych 80-metrowych wieżach; barokowy Kościół św. Mikołaja.

Popołudniu powrót do hotelu i zakwaterowanie na podstawie otrzymanych voucherów. Czas do dyspozycji uczestników. Wieczorem nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd na Hradczany i spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie kompleksu zamkowego na Hradczanach (ok. 3 h) – w programie Zamek Praski, będący w przeszłości rezydencją królewską, a dziś rezydencją prezydenta Republiki Czeskiej; strzelista Katedra św. Wita z pięknymi witrażami i nagrobkami czeskich władców, romańska Bazylika św. Jerzego i słynna Złota Uliczka, związana z mistyczną przeszłością Pragi.

Po zwiedzaniu czas wolny do dyspozycji uczestników. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem rejs po Wełtawie, podczas którego można podziwiać praskie zabytki z perspektywy rzeki. Nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Czas wolny do dyspozycji uczestników.

Wieczorem transfer we własnym zakresie na dworzec i ok. 22:00 wyjazd pociągiem Pendolino do Polski.

Dzień 6:

Powrót do Krakowa we wczesnych godzinach porannych (ok. 5:30).

Zobacz też:

Podobne wpisy