Kataloński city break - Barcelona, Girona i Tossa de Mar - Matimpex Travel
·

Kataloński city break. Barcelona, Girona i Tossa de Mar

Kataloński city break to dobra okazja by poznać nie tylko samą Barcelonę, ale też Gironę z przepięknie zachowaną starówką, a także najładniejsze miasteczko na „Dzikim Wybrzeżu” – Tossa de Mar. Będzie też kilka chwil na odpoczynek nad morzem! Zapytaj o city break dla swojej grupy!

  • ZWIEDZANIE GIRONY
  • DWA DNI W BARCELONIE
  • WYCIECZKA DO TOSSA DE MAR
  • PRZELOT DO GIRONY
  • HOTEL 3* NA COSTA BRAVA
  • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Kataloński city break – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Girony. Transfer do Girony i zwiedzanie miasta. W programie m.in: spacer po jednej z najpiękniejszych średniowiecznych starówek w Hiszpanii, labirynt uliczek starego miasta, Dzielnica Arabska i Żydowska; Gotycka Katedra w Gironie – zwiedzanie imponującej świątyni, mosty na rzece Onyar i widok na kolorowe domki na nabrzeżu – pocztówkowa wizytówka Girony; spacer przez El Call –  największą historyczną dzielnicę żydowską w Europie, czas wolny na Rambla la Libertat – reprezentacyjnym deptaku Girony.

Po południu transfer do hotelu na Costa Brava i zakwaterowanie. Czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dni 2-3:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Barcelony – w programie m.in:

  • Słynna ulica La Rambla, uważana za najpiękniejszą aleję świata, mająca swój początek na Placa Catalunya i wiodąca aż do Pomnika Kolumba; La Boqueria – fantastycznie kolorowy targ owocowy położony przy samej Rambli; zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową
  • Spacer wąskimi uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii – jednej z najpiękniejszych gotyckich budowli w Hiszpanii, urokliwy Placa Reial oraz pobliski Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego
  • Barcelona Gaudiego – baśniowy Parc Guell, z którego roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę; wciąż nieukończony kościół Sagrada Familia – jeden z najważniejszych symboli miasta; elegancka Dzielnica Eixample oraz spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze domy Gaudiego – Casa Mila ze słynnym dachem oraz kolorowa, wpisana na listę UNESCO Casa Batllo, której dach przypomina grzbiet smoka (z zewnątrz)
  • Dla chętnych Barça Immersive Tour – wizyta w muzeum poświęconym FC Barcelona, gdzie zgromadzono pamiątki związane z historią drużyny i jej najlepszych zawodników

Wieczorami powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i czas wolny do dyspozycji Uczestników. Po południu przejazd do Tossa de Mar – miasteczka uważanego za najpiękniejsze na Costa Brava. Spacer po malowniczej, wspaniale zachowanej średniowiecznej starówce.

Wieczorem transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy