Wycieczka do Rumunii - najpiękniejsza miasta Transylwanii - Matimpex travel
·

Najpiękniejsze miasta Transylwanii. Wycieczka lotnicza do Rumunii

Wycieczka lotnicza do Rumunii to świetna okazja by poznać najpiękniejsze miasta i miasteczka w słynnym regionie Transylwania! Zobaczymy magiczny Braszow i urokliwą Sigishoarę, studencki Kluż i zabytkowy Sybin. Poszukamy Draculi na Zamku Bran oraz soli w Salina Turda. Będzie też okazja do degustacji wina, a to jeszcze nie wszystkie atrakcje!

  • SYBIN I BRASZOW
  • PRZEŁĘCZ PREDEAL
  • ZAMEK DRACULI W BRAN
  • SIGISHOARA
  • PRZEJAZD POWOZAMI W BAZNIE
  • KOPALNIA SOLI SALINA TURDA

Wycieczka do Rumunii – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Cluj-Napoca – stolicy Transylwanii. Transfer do hotelu w Alba Iulia, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd busem do Sybina (rum. Sibiu) – spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI-wieczny Ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić).

Następnie przejazd do Braszowa (rum. Brașov), gdzie będziemy mogli zobaczyć najważniejsze budynki tego miasta w średniowieczu, m.in: Dom Rady, Czarny Kościół, Bastion Tkaczy, Czarną i Białą Wieżę, Bramę Schei.

Wieczorem przejazd na nocleg do Predeal, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie – przejazd przez przełęcz Predeal do Bran, gdzie zobaczymy słynny zamek Draculi. Dalej przejazd do Agnita, gdzie znajduje się kościół warowny. Następnie przejazd do miasteczka Medias i spacer po zabytkowym centrum.

Wieczorem przejazd do Bazny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacje i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Biertan i zwiedzanie kościoła warownego oraz zachowanej od stuleci zabudowy pobliskiej wsi.

Następnie przejazd do Sigiszoary (rum. Sighișoara), miasta, w którym urodził się Wlad Palownik – słynny Dracula. Jest to także jedna z największych i najlepiej zachowanych wciąż zamieszkanych cytadel w Europie, cała średniowieczna starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu m.in.: Wieżę Zegarową, Zakryte Schody, Kościół na Wzgórzu Muzeum Broni i Muzeum Tortur, dom urodzenia Draculi.

Po południu powrót do Bazny, przejazd powozami przez Baznę do warownego kościoła połączone z degustacją wina. Po przejażdżce powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Turdy, do kopalni soli, jednej z największych i najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda. Następnie przejazd do Kluza (Cluj) zwiedzanie  m.in. dom urodzenia króla węgierskiego Mateia Corvina, kościół św. Michała, ulica Luster, katedra prawosławna, mury obronne z basztą. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy