Edynburg - miasto tajemnic, duchów i whisky - Wyjazdy grupowe z Matimpex Travel
· ·

Edynburg. Miasto duchów, tajemnic i whisky

Edynburg to najbardziej nawiedzone miasto Szkocji, jeśli więc szukasz nietypowego programu dla swojej grupy, daj się porwać w podróż pełną tajemnic, duchów oraz… odrobiny whisky, która nada mrocznym historiom dodatkowego dreszczyku! Poznasz historie morderców i złodziei, sprytnych masonów i mieszkańców szkockich zaułków, lokalnych duchów i nawiedzonych cmentarzy! Zbierz grupę i poznaj pełen tajemnic Edynburg!

  • NAWIEDZONY EDYNBURG
  • MASOŃSKIE TAJEMNICE ROSLIN
  • PODZIEMIA EDYNBURGA
  • WIDOK NA MIASTO
  • DEGUSTACJA WHISKY
  • WIECZÓR W PUBIE Z MUZYKĄ

Edynburg – miasto duchów, tajemnic i whisky – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Edynburga. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Po krótkim odpoczynku zapraszamy na zwiedzanie Edynburga –  spacer przez Victoria Street, gdzie w zabudowie doskonale widać kolejne etapy budowy miasta na Grassmarket – dawne miejsce publicznych egzekucji, z którym związane są tajemnicze i makabryczne historie o straconych tu przestępcach.

Obiadokolacja w restauracji na trasie zwiedzania. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Edynburga – w programie m.in.

  • Wulkaniczne Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się piękny widok na stare miasto i Zamek Edynburski – jedna z najstarszych i najpotężniejszych fortec na terenie Wielkiej Brytanii i niekwestionowany symbol całej Szkocji. Zwiedzanie Zamku – w programie m.in. królewskie komnaty, sala, w której wystawione są szkockie insygnia koronne oraz Kamień Przeznaczenia; Kaplica Małgorzaty; zamkowe podziemia i mury obronne. Zamek w Edynburgu uważany jest za najbardziej nawiedzone miejsce w całej Szkocji – zobaczymy, czy dacie się przestraszyć!
  • Spacer Royal Mile – głównym traktem edynburskiej starówki, wzdłuż którego wyrastają wysokie na kilka pięter kamienice.
  • Poświęcone bohaterom wojen napoleońskich wzgórze Calton Hill, z którego roztacza się fantastyczna panorama miasta

Obiadokolacja w restauracji na trasie zwiedzania. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wybierzemy się do położonej pod Edynburgiem wsi Roslin, gdzie znajduje się słynna Kaplica Rosslyn, nazywana „Biblią w kamieniu”, w której według legendy swoje skarby i tajemnice mieli ukryć templariusze i masoni. To właśnie ta Kaplica zainspirowała Dana Browna przy pisaniu „Kodu Leonarda”.

Po powrocie do Edynburga zajrzymy do whisky Heritage Center, gdzie dowiemy się sporo o produkcji whisky. Wizytę zakończymy degustacją słynnego szkockiego trunku. 

Na zakończenie dnia wybierzemy się na spacer trasą tajemnic Edynburga – zapuścimy się do pełnych tajemnic  i mrocznych historii podziemi w okolicy zaułka Mary King’s Close oraz na cmentarz Greyfriers – najbardziej nawiedzony szkocki cmentarz, gdzie poznamy m.in. historię Czarnego Mauzoleum.

Obiadokolacja w restauracji na trasie zwiedzania. Dla chętnych – wieczór w pubie z muzyką na żywo. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy