Wycieczka do Argentyny i Brazylii - Wyjazdy grupowe z Matimpex Travel
· ·

Wycieczka do Argentyny i Brazylii

Wycieczka do Argentyny i Brazylii to świetna okazja by poznać te dwa sąsiadujące ze sobą, a jednak zupełnie inne kraje. Zwiedzimy dwa wyjątkowe miasta – argentyńską stolicę Buenos Aires oraz brazylijskie Rio de Janeiro słynące z karnawału i górującego nad miastem pomnika Chrystusa Zbawiciela. Zajrzymy na rancho gauczów i do delty Parany, spędzimy trochę czasu nad przepięknymi Wodospadami Iguazu, zarówno od strony argentyńskiej, jak i brazylijskiej. nasza wycieczka do Argentyny i Brazylii zakończy się na egzotycznej plaży, gdzie odpoczniemy po intensywnych przeżyciach! Zbierz choćby niewielką grupę i zapytaj o ofertę!

 • ZWIEDZANIE BUENOS AIRES
 • RANCHO GAUCZÓW
 • REJS PO DELCIE PARANY
 • WODOSPADY IGUAZU
 • ZWIEDZANIE RIO DE JANEIRO
 • WEWNĘTRZNE PRZELOTY
 • CZAS NA WYPOCZYNEK NAD MORZEM
 • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Wycieczka do Argentyny i Brazylii – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem i przelot (z przesiadką) do Buenos Aires.

Dzień 2:

Poranny przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, śniadanie i czas na krótki odpoczynek.

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Buenos Aires – w programie m.in.

 • Historyczny Plaza Mayo z siedzibą argentyńskiego rządu – Casa Rosada; Katedra Metropolitalna – najważniejsza świątynia katolicka w Argentynie oraz imponujący Obelisco – pomnik będący symbolem miasta
 • Reprezentacyjna Aleja Mayo, łącząca Plac Mayo z placem Kongresowym oraz Aleja Corrientes – jedna z najważniejszych ulic z Buenos Aires, związana z historią tanga i tzw. porteno – mieszkańców portowych dzielnic
 • Jedna z najstarszych dzielnic miasta – kolorowa La Boca oraz La Recoleta – zabytkowy cmentarz, na którym pochowano Evitę Peron.

Popołudniu powrót do hotelu, zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd do San Antonio de Areco w prowincji La Pampa na ranczo gauczów – południowoamerykańskich pasterzach bydła, pracujących na pampach – trawiastych równinach Argentyny. Przejażdżka konna lub przejażdżka powozem po terenach rancha, a następnie lunch, podczas którego spróbujemy asado – typowych mięsnych potraw przyrządzonych na grillu.

Po południu pokaz jazdy konnej gauczów. Przerwa na kawę przy muzyce gauczów i muzyce typowo argentyńskiej.

Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wyjazd do Tigre i delty Parany. Po drodze zobaczymy park Palermo ze wspaniałym rosarium oraz strzelistą katedrę w San Isidro. W Tigre wybierzemy się w rejs stateczkiem po delcie Parany.

Popołudniu powrót do Buenos Aires i czas wolny. Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot do Iguazu.

W drodze do hotelu wizyta w Hito 3 Fronteras (miejsce gdzie łączą się granice 3 państw). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do wodospadów Iguazu od strony argentyńskiej. Przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo.  

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu przejazd przez granicę brazylijską do jednego z najpiękniejszych cudów natury – wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Iguaçu. To właśnie tutaj rzeka, spływając kaskadami w przepaść, nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniałe tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) – wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Foz do Iguaçu. Odprawa i przelot do Rio de Janeiro.

Przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru – 396 m n.p.m.), z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema.

Wieczorem przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu zwiedzanie Rio de Janeiro – w programie m.in.

 • Katedra św. Sebastiana o kształcie nawiązującym do dawnych świątyń Majów oraz Cinelandia – główny plan miasta z Teatrem Miejskim
 • Fort Cobacabana i jedna z najpiękniejszych plaż na kontynencie – słynna Copacabana
 • Maracana – największy stadion na świecie (z zewnątrz)
 • Wizyta w głównej szkole samby w Rio – pokaz kostiumów, a następnie degustacja capirinhy.   

Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10:

Po śniadaniu przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę – 710 m n.p.m.), z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela – symbolu miasta, okrzykniętego jednym z & Nowych Cudów Świata. Zwiedzanie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Popołudniu powrót do hotelu i czas wolny do dyspozycji grupy. Wieczorem obiadokolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Buzios na wypoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dni 11-12:

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13:

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek na plaży. Po południu przejazd na lotnisko w Rio de Janeiro, odprawa i przelot do kraju.

Dzień 14:

Przylot do kraju w godzinach popołudniowych.

Podobne wpisy