Włochy Autokarem - Wenecja - Asyż - Rzym - Florencja - Matimpex Travel
· ·

Włochy Autokarem. Wenecja, Asyż, Rzym, Florencja i Capri

Wycieczka Włochy Autokarem to idealna okazja, by zobaczyć najpiękniejsze miasta słonecznej Italii – położoną na wodze Wenecję, urokliwy Asyż, stołeczny Rzym i magiczną Florencję. Wybierzemy się również na wycieczkę na przepiękną wyspę Capri i odwiedzimy cmentarz na Monte Cassino. Jeśli kochacie zwiedzać i chcecie dużo zobaczyć – zbierajcie grupę i dołączcie do nas na wycieczce do Włoch!

  • ZWIEDZANIE WENECJI
  • ASYŻ
  • RZYM Z WATYKANEM
  • CMENTARZ NA MONTE CASSINO
  • WYPOCZYNEK NA CAPRI
  • FLORENCJA

Włochy autokarem – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce (godzina do ustalenia) Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch (po drodze planowane krótkie postoje).

Dzień 2:

Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych, rejs stateczkiem do centrum Wenecji i zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż nabrzeża i legendarny Most Westchnień, przepiękny Pałac Dożów, stanowiący arcydzieło weneckiego gotyku, Plac i Bazylika św. Marka – wspaniała świątynia poświęcona patronowi Wenecji, spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande.

Po południu wyjazd z Wenecji i przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej lub w okolicach San Marino. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta – gotycki Kościół św. Klary, spacer uliczkami starego miasta oraz pełna prostoty Bazylika św. Franciszka, poświęcona patronowi Asyżu. Po południu przejazd do Rzymu i spacer po barokowym centrum – niewielki Plac Hiszpański wraz z uroczą fontanną Barcaccia oraz znane z włoskich pokazów mody Schody Hiszpańskie, Plac di Trevi z zadziwiającą fontanną di Trevi uważaną za najpiękniejszą fontannę świata oraz pełen artystów Plac Navona, na którym znajduje się symboliczna Fontanna Czterech Rzek. Wieczorem przejazd do hotelu we Fiuggi Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wyjazd do Rzymu na zwiedzanie miasta – w programie:

  • Watykan: Bogate zbiory Muzeów Watykańskich, uważane za jedną z najważniejszych kolekcji świata, unikatowa Kaplica Sykstyńska ozdobiona wspaniałymi freskami Michała Anioła, majestatyczny Plac św. Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękna Bazylika św. Piotra – jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany św. Jan Paweł II
  • Spacer przez Rzym Antyczny – okrągły Panteon, zwany świątynią wszystkich bogów, wejście na Kapitol, gdzie znajduje się słynna Wilczyca Kapitolińska, spacer wzdłuż Forum Romanum – najważniejszego placu starożytnego miasta, przejście pod pomnik historii i symbol Rzymu – Koloseum
  • Klasyczna Bazylika św. Jana na Lateranie – katedra biskupa Rzymu

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu  zapraszamy na wycieczkę na Capri – uważaną za najpiękniejszą z włoskich wysp, gdzie będzie czas na kąpiele morskie i słoneczne, a dla chętnych rejs do malowniczych grot oraz zwiedzanie centrum wyspy i Ogrodów Augusta. Po drodze na Capri (jeśli czas pozwoli) – krótka wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich na Monte Cassino. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta – Katedra Santa Maria del Fiore z piękną kopułą oraz pobliskie Baptysterium, do którego prowadzą pozłacane Drzwi Raju, spacer po centrum miasta: otoczony pałacami Piazza Signoria, z nietypową fontanną Neptuna i pomnikiem Kosmy I – założyciela rodu Medyceuszy, najważniejsza świątynia franciszkańska we Włoszech – Kościół Santa Croce, w którym znajdują się nagrobki m.in. Michała Anioła, Dantego Alighieri oraz Galileusza, Ponte Vecchio (Most Złotników) – symbol Florencji.

Po południu wyjazd do kraju przez Austrię i Czechy (po drodze planowane krótkie postoje).

Dzień 7:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Zobacz też:

Podobne wpisy