with Brak komentarzy

ANDALUZJA

Tydzień w magicznej krainie flamenco!

STRONA GŁÓWNA >> GRUPY

SŁONECZNE POŁUDNIE HISZPANII – WYCIECZKA GRUPOWA DO ANDALUZJI:

Zapraszamy na wycieczkę grupową do słonecznej Andaluzji, w której wpływy mauretańskie i europejskie mieszają się w sposób doskonały! Stąd wywodzi się muzyka flamenco, tu znajdują się najpiękniejsze pałace i ogrody z szemrzącymi fontannami. W Grenadzie znajdziesz prawdziwy raj; wśród zabytków Kordoby i Sewilli migną Ci kadry z Gry o Tron; na Gibraltarze oczarują Cę sprytne makaki i brytyjsko-hiszpańska panorama okolicy, a na koniec wypoczniesz na złotych plażach Costa del Sol. Zapraszamy na gorące, hiszpańskie południe!

 • MALAGA I GRENADA
 • KORDOBA I SEWILLA
 • GIBRALTAR I RONDA
 • WIECZÓR FLAMENCO
 • WYCIECZKA DO TANGERU
 • WYPOCZYNEK NA COSTA DEL SOL

PROGRAM:

DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku w Berlinie na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Malagi. Transfer na zwiedzanie Malagi – w programie Spacer przez Parque de Málaga, przez Puerta del Christo, do fortecy La Alcazaba – liczącej ponad 700 lat i będącej jedną z największych muzułmańskich budowli militarnych, jakie zachowały się w Hiszpanii. Wycieczka do ruiny Castillo de Gibralfaro – zamku, z którego zachowały się jedynie mury obronne, ale skąd roztacza się fantastyczna panorama okolicy. Wizyta w renesansowej Katedrze Wcielenia o surowych wnętrzach i spacer reprezentacyjną aleją Marqués de Larios, Plac Konstytucji z XVI-wieczną Fontanną Genueńską. Dla chętnych wizyta w Muzeum Picassa, gdzie zgromadzono prawie 300 dzieł hiszpańskiego mistrza, który urodził się właśnie w Maladze (ok. 12 €).
Po południu transfer do hotelu w Granadzie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Granady – miasta zwanego „perłą Andaluzji”, położonego malowniczo nad rzeką Gwadalkiwir. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Alhambry – najpiękniejszego arabskiego zabytku w Europie, dawnej twierdzy mauretańskich kalifów, która miała odzwierciedlać muzułmański raj. Położona wysoko na skale Alcazaba – zamek warowny; Pałace Nasrydów o bogato zdobionych wnętrzach; Dziedziniec Mirtowy – centralny punkt Alhambry; cudownie zdobiona Sala Ambasadorów; słynny Dziedziniec Lwów z fontanną wspartą na 12 lwach; monumentalny Pałac Karola V, uważany za najpiękniejszy przykład renesansu w całej Hiszpanii. Letnia rezydencja Generalife oraz ogrody stanowiące doskonały przykład arabskiej sztuki ogrodowej.
Spacer po starym mieście w Granadzie – gotycka Katedra Najświętszej Marii Panny z Kaplicą Królewską, arabski bazar Alcaiceria  oraz spacer po mauretańskiej dzielnicy Albaicin.
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Kordoby – miasta, w którym do dzisiaj zachował się klimat średniowiecza. Zwiedzanie miasta, którego starówka została wpisana na listę UNESCO: Puente Romano – rzymski most łukowy przerzucony przez Gwadalkiwir; spacer przez labirynt wąskich uliczek starego miasta oraz La Mezquita – dawny Wielki Meczet, przebudowywany kilkanaście razy, aby stać się chrześcijańską katedrą (dziedziniec, na którym rosną drzewka pomarańczowe, niesamowity las kolumn we wnętrzu Mezquity, renesansowe i arabskie kaplice).
Po południu przejazd do hotelu w Sewilli, obiadokolacja i nocleg. 
Dla chętnych wieczór flamenco w centrum miasta – pokaz tańca flamenco, który pochodzi właśnie z Andaluzji (ok. 30 €).

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wycieczka po stolicy Andaluzji, Sewilli – w programie m.in. Królewski Alcazar – największy skarb Sewilli, dawna siedziba arabskich i chrześcijańskich władców i dzisiejsza siedziba monarchii hiszpańskiej. Zwiedzanie pałacu: Sala Ambasadora, Dziedziniec Dziewic oraz przepiękne ogrody królewskie. Największa gotycka katedra na świecie i jednocześnie trzeci największy kościół w Europie – Katedra de Santa Maria, w której znajduje się grób Kolumba oraz wspaniały ołtarz ozdobiony scenami z życia Chrystusa. Wejście na Wieżę La Giralda – dawny minaret, a dziś symbol Sewilli, z którego roztacza się piękna panorama miasta. Dawna dzielnica żydowska Santa Cruz oraz Plac Hiszpański – wizytówka miasta zbudowana w stylu neo-mudejar, z charakterystycznymi kolumnami i mozaikami, krajobrazowy Park Marii Luizy. Położona nad Gwadalkiwirem dzielnica Arenal – promenada Krzysztofa Kolumba, dwunastoboczna mauretańska Złota Wieża oraz najważniejsza hiszpańska arena do corridy – La Maestranza.
Dla chętnych rejs stateczkiem po Gwadalkiwirze (ok. 16 €).
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.  

DZIEŃ 5:

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na Gibraltar – brytyjską enklawę na Półwyspie Iberyjskim. Przejazd minibusami na Punta Europa, skąd przy dobrej pogodzie roztacza się piękny widok na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie na wolności żyją makaki.
Następnie przejazd do położonej w górach Rondy (jeśli pozwolą na to warunki pogodowe) – jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w całej Hiszpanii. Zwiedzanie miasta położonego nad wąwozem Tajo del Ronda: Puente Nuovo – most, z którego roztacza się fenomenalny widok na wąwóz głęboki na 120 metrów oraz spacer po starym mieście, gdzie wyróżniają się arabskie budowle oraz domy wiszące nad wąwozem.
Wieczorem przejazd do hotelu na Costa del Sol, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6-7:

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
W czasie wolnym możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Tangeru – miasta zwanego „Bramą do Afryki”, położonego w Maroku, w Cieśninie Gibraltarskiej. Tanger przez wieki był miastem, gdzie mieszały się kultury i narodowości, co nadało mu niepowtarzalnej, artystycznej i nieco dekadenckiej atmosfery. Spacer przez starówkę, gdzie można podziwiać kolonialną architekturę oraz zwiedzanie medyny i każdy, z której roztacza się wspaniały widok na port i Cieśninę Gibraltarską.
Cena wycieczki to ok. 80 € (cena zawiera przejazd busem/autokarem, rejs promem w dwie strony, lokalnego przewodnika, lunch bez napojów). Wycieczka jest realizowana przy min. 20 zgłoszonych osobach.

DZIEŃ 8:

Po śniadaniu / odebraniu pakietów śniadaniowych wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do Berlina.

 • OK. 40 OSÓB
 • 18-25.09.19 (8 DNI)
 • 3390 zł/os
 • Podana cena ma charakter informacyjny i zależy od terminu, dostępności świadczeń, wielkości grupy itp

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • Przelot na trasie Berlin – Malaga – Berlin (wraz z opłatami lotniskowymi)
 • Bagaż podręczny
 • Autokar do dyspozycji grupy podczas programu zwiedzania
 • 7 noclegów w hotelach 3* wg programu
 • Pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań + 7 obiadokolacji
 • Opieka pilota
 • Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 15.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: kosztów realizacji programu (ok. 120-140 €), wycieczek fakultatywnych i napojów do obiadokolacji

ROZKŁAD LOTÓW:

 • BERLIN SXF – MALAGA 06:00-09:25
 • MALAGA – BERLIN SXF 10:00-15:25
 • RYANAIR
 • Godziny lotów zależą od linii lotniczej i zmieniają się w każdym sezonie.

HOTELE 3*:

Zakwaterowanie w hotelach 3* położonych w peryferyjnych dzielnicach Grenady i Sewilli oraz na wybrzeżu Costa del Sol, w miejscowości Torremolinos, ok. 500 m od plaży. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie w hotelach: Śniadania w formie bufetu kontynentalnego oraz obiadokolacje serwowane w części objazdowej | Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu na Costa del Sol

61 851 98 93

grupy@matimpex.pl

pn-pt 09:00-16:30


WYCIECZKA DO GORĄCEJ ANDALUZJI – GALERIA

Zobacz zdjęcia z wycieczki do Andaluzji. Zajrzyj też na naszego bloga i poczytaj o Andaluzji!


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pakiety Lux – wyjazdy dla wymagających

Pakiety o wysokim standardzie dla wymagających Klientów…