Wycieczka do Czarnogóry i Dubrownika - Matimpex Travel
·

Wycieczka do Czarnogóry i Dubrownika. Odkrywamy Bałkany

Zapraszamy na wycieczkę lotniczą do Czarnogóry! Tu oczaruje Was nieprzeciętne piękno bałkańskiej przyrody, piaszczyste plaże, urokliwe zatoki, majestatyczne góry i parki narodowe. Będziecie mogli podziwiać zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i zachwyci Was bogactwo kultury i ciekawa historia, a przepyszna czarnogórska kuchnia i sympatyczni mieszkańcy sprawią, że będziecie chcieli tu wracać! Wybierzemy się też do pobliskiego Dubrownika i na rejs po Boce Kotorskiej!

  • WYCIECZKA DO DUBROWNIKA
  • DAWNA STOLICA CETINJE
  • PARK NARODOWY LOVCEN
  • BUDVA, KOTOR I PERAST
  • REJS PO BOCE KOTORSKIEJ
  • JEZIORO SZKODERSKIE

Wycieczka do Czarnogóry i Dubrownika – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Podgoricy. Transfer do hotelu w Budvie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd do Cetinje – historycznej stolicy Czarnogóry. Podczas drogi krótki postój w Brajici, gdzie znajduje się taras widokowy, skąd rozpościera się wspaniały widok na Adriatyk i Riwierę Budwańską. Przejazd do Parku Narodowego Lovćen, założonego w 1952 roku, znajdującego się na granicy morza i gór. Spacer po parku. Dalsza podróż do mauzoleum Njegosa, usytuowanego na szczycie wzgórza Jezerski Vrh. Zjazd słynnymi serpentynami – po drodze postój na 2 punktach widokowych, skąd rozpościera się fantastyczny widok na zatokę Boki Kotorskiej. Dojazd do Kotoru – jednego z najpiękniejszych miast Czarnogóry, wpisanego na listę UNESCO,  zbudowanego z białego kamienia, położonego u podnóża gór, nad zatoką przypominającą norweskie fiordy. Spacer po starym mieście, wspaniale zachowane mury i bramy miejskie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd do Monastyru Moraća – męskiego klasztoru prawosławnego, położonego malowniczo w kanionie rzeki o tej samej nazwie. Ozdobiony wspaniałymi freskami Klasztor jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc pielgrzymkowych Czarnogóry. Następnie przejazd w głąb kraju do Kanionu rzeki Tary – najgłębszego przełomu rzecznego w Europie. Dojazd na słynny most na Tarze, gdzie rozpościera się widok na szczyty pasma górskiego Durmitoru. Na sam koniec przejazd do miejscowości Zabljak – zimowej stolicy tego kraju. Spacer nad Czarne Jezioro. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wyjazd autobusem do miasta Tivat. Rejs statkiem po Boce Kotorskiej – zwiedzanie miasta Herceg Novi, plażowanie w urokliwej zatoce Žanice (1h pauza), a dla chętnych kąpiel w błękitnej jaskini (3 €). Zwiedzanie najpiękniejszego w regionie katolickiego kościoła Gospa od Skrpelja, w którym młodzi z całego świata zawierają związki małżeńskie. Przerwa w mieście Kotor – czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast wybrzeża, również znajdującego się na liście UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer po starówce, Mala Braca – klasztor Franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza z wieżą zegarową, Dwór Książęcy oraz Mury Miejskie – wspaniale zachowane fortyfikacje otaczające miasto. Czas wolny, a dla chętnych możliwość podziwiania Dubrownika od strony morza (rejs stateczkiem, jeśli pogoda pozwoli). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu przejazd do Starego Baru – fascynujących ruin wymarłego miasta otoczonego fortyfikacjami. Przejazd pod najstarszą oliwkę w Europie, liczącą sobie ponad 2000 lat. Następnie przejazd do Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego, położonego na granicy z Albanią, częściowo poniżej poziomu morza.  Rejs statkiem po słynnych zakolach rzeki Crnojevića oraz wpłynięcie na „jezioro właściwe” – największy słodkowodny akwen na Bałkanach. Na Jeziorze zlokalizowanych jest ok. 50 wysepek zamieszkanych przez ptactwo wodne (m.in. pelikany), a na wielu z nich znajdują się malownicze ruiny monastyrów i zameczków. Drobny poczęstunek na pokładzie statku – miejscowe wyroby regionalne – sery, szynki, oliwki. Po południu powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu, wykwaterowanie złożenie bagażu i wyjście na zwiedzanie Budvy, która jest najstarszym miastem na adriatyckim wybrzeżu i jednym z najbardziej popularnych kurortów w tej części Europy. Krótki spacer po starówce budwańskiej, która uważana jest za małą Wenecję, wizyta w Kościele św. Jana, w którym znajduje się cudowny obraz Madonny; miejska cytadela. Rejs statkiem po Adriatyku, podczas którego będzie można zobaczyć m.in. najsłynniejszą wyspę Św. Stefana oraz plażę Hawaje. Po rejsie krótki czas wolny do dyspozycji grupy, a następnie powrót do hotelu, odbiór bagażu, transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Podobne wpisy