Zadar i okolice - wycieczka do Zadaru, Szybeniku i Krki
·

Zadar i okolice. Najpiękniejsze zakątki środkowej Dalmacji

Zadar to najważniejsze miasto środkowej Dalmacji, które słynie z imponującej Katedry oraz morskich organów. Z kolei okolice Zadaru to najpiękniejsze zakątki w regionie – urokliwy Szybenik, malowniczy Primosten, Wyspa Pag czy archipelag Kornati to tylko kilka z nich! Masz grupę? Zapytaj o wycieczkę Zadar i okolice!

  • ZWIEDZANIE ZADARU
  • WYCIECZKA NA WYSPĘ PAG
  • PRIMOSTEN I SZYBENIK
  • PARK NARODOWY RZEKI KRKA
  • ARCHIPELAG KORNATI
  • HOTEL 3* Z HB

Wycieczka Zadar i okolice – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Zadaru. Transfer do hotelu, złożenie bagażu i wyjście na zwiedzanie Zadaru – głównego miasta północnej Dalmacji. W programie m.in.:

  • Spacer po starym mieście Siroka Ulica wiodąca do głównego Targu Sv. Stosije, katedra Zadaru, Kościół św. Marii z charakterystyczną dzwonnicą, publiczny pręgierz (czynny aż do połowy XIX wieku!), pięciokątna baszta Kapetanova kula i plac z pozostałościami pięciu studni
  • Rzymskie Forum i Rotunda św. Donata, która słynie ze swojej akustyki
  • Brama Morska oraz słynne morskie organy

Po południu powrót do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na wyspę Pag, która słynie z niesamowitych krajobrazów – jedna część to prawie księżycowy obraz nagich gór, druga to najpiękniejsze plaże w tej części wybrzeża. Przejazd do stolicy wyspy, miasta Pag, gdzie zwiedzimy pałac dworski, pałac biskupi i kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XV wieku. Zobaczymy bardzo ciekawe muzeum solarstwa z pokazem odzyskiwania soli. Na samym końcu degustacja sera oraz czas wolny na zakup pamiątek  – aromatycznego paskiego sera czy też ręcznie robionych koronek.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wycieczka po okolicach Zadaru. Na początku zobaczymy Primosten – bardzo często nazywany „małym Dubrownikiem”. Spacer po urokliwym półwyspie, na którym jest położona ta osada. Dla chętnych możliwość wejścia na sam szczyt, gdzie z zabytkowego cmentarza rozpościera się widok na Adriatyk.

W dalszej części dnia zwiedzimy Szybenik – miasto uważane za najbardziej „chorwackie”. Zobaczymy tutaj katedrę św. Jakuba wpisaną na listę UNESECO.

Na sam koniec pojedziemy do Parku Narodowym Krka, gdzie zobaczymy m.in. imponujący wodospad Skradiński Buk.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. W czasie wolnym możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej – zapraszamy na 8-godzinny rejs po archipelagu wysp Kornati, które w większości są niezamieszkałe. Podczas rejsu kilkakrotnie zatrzymamy się w urokliwych zatoczkach gdzie będziemy mieli możliwość kąpieli morskich.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Podobne wpisy