Paryż i Zamki Północnej Francji - Matimpex Travel - Wyjazdy Grupowe
· ·

Paryż i Zamki Północnej Francji

Paryż i Zamki Północnej Francji to doskonała okazja, by poznać francuską stolicę oraz historię monarchii, która znalazła swoje odbicie w architekturze. Zwiedzimy aż 5 zamków położonych w słynnej Dolinie Loary, wpisany na listę UNESCO Pałac Fontainebleu oraz Wersal – jeden z najwspanialszych pałaców świata. Wycieczkę możemy zrealizować autokarem lub samolotem – zbierz grupę i zdecyduj, która opcja bardziej Wam odpowiada!

Wycieczkę Paryż i Zamki Północnej Francji możemy zrealizować również autokarem, pod warunkiem, że zarezerwujecie sobie na cały wyjazd dwa dni więcej!

 • ZAMEK DAM W CHENONCEAUX
 • FORTECA W CHINON
 • BLOIS, CHAMBORD I VILLANDRY
 • PAŁAC FONTAINEBLEAU
 • ZWIEDZANIE PARYŻA
 • KOMPLEKS PAŁACOWY W WERSALU
 • HOTELE 3*
 • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Paryż i Zamki Północnej Francji – program ramowy

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem i przelot do Paryża. Transfer do hotelu w okolicy Tours, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd autokarem do słynnych zamków położonych w Dolinie Loary. Zwiedzanie Villandry, gdzie znajduje się jeden z największych zespołów parkowo-pałacowych, który jest jednym z ostatnich wzniesionych w Dolinie Loary w okresie renesansu.

Następnie przejazd do zamku Chinon – w dużym stopniu zniszczonej, lecz nadal potężnej warowni średniowiecznej, osadzonej na skałach. Wysokie mury otaczają tutaj trzy odrębne zespoły obronne, które tworzą wydłużony czworobok o długości ok. 400 m i szerokości ok. 70 m. Wszystkie trzy fortece – Coudray, du Milieu i Saint-Georges, oddzielone są głębokimi fosami.

Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Zamku Chenonceau położonego malowniczo nad rzeką Cher. Zwiedzanie „Zamku Dam” i jego ogrodów.

Następnie przejazd do Zamku Blois – jednego z największych zamków w dolinie Loary. To właśnie stąd Joanna D’Arc wyruszyła do Reims, aby uzyskać błogosławieństwo arcybiskupa przed wyprawą mającą wyswobodzić Orlean oblegany przez Anglików. W Blois wybierzemy się również na degustację wina i lokalnych serów.

Przejazd do hotelu w okolicach Orleanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Zamku Chambord, który stanowi jedno z największych dzieł renesansowej architektury Francji.

Popołudniu przejazd do Pałacu Fontainebleau, który może poszczycić się ponad 1500 komnatami i lokalizacją w samym sercu 130-akrowego parku. Jest to jedyny królewski zamek, który przez osiem wieków był nieustannie zamieszkiwany przez francuskich władców.

Wieczorem przejazd do hotelu na przedmieściach Paryża, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5-6:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Paryża – w programie m.in.:

 • Spacer przez Ogrody Tuileries do Placu Zgody (Place de la Concorde), po środku którego znajduje się egipski obelisk; Arc du Carrousel, upamiętniający zwycięstwa Napoleona
 • Kontrowersyjna szklana Piramida Luwru oraz Pałac, który niegdyś był siedzibą francuskich władców, a dziś mieści bogate zbiory Muzeum Luwru, wśród których znajdują się najsłynniejsze dzieła sztuki, m.in. Mona Lisa Leonarda da Vinci, Wenus z Milo oraz stela z kodeksem Hammurabiego
 • Położona na Sekwanie Wyspa La Cite i spacer po urokliwej Dzielnicy Łacińskiej
 • Pola Marsowe oraz Wieża Eiffla – niekwestionowany symbol francuskiej stolicy
 • Pola Elizejskie – reprezentacyjna aleja Paryża oraz Plac de Gaulle’a, gdzie znajduje się Łuk Triumfalny
 • Spacer po artystycznej dzielnicy Montmartre – słynny Plac Pigalle; Plac Blanche, na którym znajduje się budynek kabaretu Moulin Rouge z charakterystycznym czerwonym młynem; Plac du Tertre, z niezapomnianą artystyczną i rozrywkową atmosferą; biała Bazylika Sacre Coeur znajdująca się na samym szczycie wzgórza, skąd roztacza się piękny widok na miasto
 • Rejs stateczkiem po Sekwanie, podczas którego będzie można podziwiać paryskie zabytki z perspektywy rzeki (ok. 16 €)

Obiadokolacje w restauracjach na trasie zwiedzania. Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wycieczka do Wersalu i zwiedzanie słynnego kompleksu parkowo-pałacowego, który jest symbolem francuskiej monarchii absolutnej – wizyta w Pałacu Wersalskim, w którym można zobaczyć bogato wyposażone komnaty królewskie; krótki spacer po pałacowych ogrodach, które są najdoskonalszym przykładem francuskiego stylu aranżowania zieleni.

Powrót do Paryża i czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy