Dubrownik i Środkowa Dalmacja - Wycieczka lotnicza
·

Dubrownik i Środkowa Dalmacja. Lotnicza wycieczka do Chorwacji

Zapraszamy Was do Środkowej Dalmacji, gdzie zabytki architektury mieszają się z fascynującymi krajobrazami stworzonymi przez naturę. W programie olśniewający Dubrownik, zwany „Perłą Adriatyku”; Cavtat – dawna kolonia grecka oraz urokliwy Mostar – nieformalna stolica Hercegowiny. Zobaczymy też Split – miasto w pałacu; ruiny starożytnej Salony i najważniejszą chorwacką twierdzę – Klis. Odwiedzimy też Ston z najdłuższymi murami obronnymi w Europie, a na chętnych wycieczka na czarnogórskie wybrzeże. Na śmiałków czeka też rafting na Cetinie. Wycieczka Dubrownik i Środkowa Dalmacja to doskonała okazja, by poznać chorwackie wybrzeże – Zapytaj o ofertę dla swojej grupy!

  • DUBROWNIK I CAVAT
  • SPLIT, TROGIR I KLIS
  • ZWIEDZANIE MOSTARU
  • STON I PELJESAC
  • CZARNOGÓRA DLA CHĘTNYCH
  • OMIS I RAFTING DLA CHĘTNYCH
  • HOTELE 3* NIEDALEKO PLAŻY
  • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Wycieczka Dubrownik i Środkowa Dalmacja – program ramowy

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem i przelot do Dubrownika. Transfer do hotelu w okolicy Dubrownika, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji Uczestników.
Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd do Cavtatu – miasta, które dało początek Dubrownikowi. Krótkie zwiedzanie starówki, którą tworzą antyczne ruiny, renesansowe pałace i okazałe wille letniskowe, zwiedzanie białego Mauzoleum Rodziny Racic.

Następnie przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast wybrzeża, również znajdującego się na liście UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer po starówce, Mala Braca – klasztor Franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza z wieżą zegarową, Dwór Książęcy oraz Mury Miejskie – wspaniale zachowane fortyfikacje otaczające miasto. Czas wolny, a dla chętnych możliwość podziwiania Dubrownika od strony morza.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

W czasie wolnym możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej do Czarnogóry – kraju słynącego ze wspaniałej przyrody. W programie Kotor – jedno z najpiękniejszych miast Czarnogóry, wpisane na listę UNESCO, zbudowane z białego kamienia, położone u podnóża gór, nad Zatoką przypominającą norweskie fiordy. Spacer po starym mieście, wspaniale zachowane mury i bramy miejskie. Czas wolny, a dla chętnych wejście na mury miejskie sięgające wysokości 260 m n.p.m.

Następnie przejazd trasą widokową do Budvy, która jest najstarszym miastem na adriatyckim wybrzeżu i jednym z najbardziej popularnych kurortów w tej części Europy. Zwiedzanie: spacer po budvańskiej starówce, Kościół św. Jana, w którym znajduje się cudowny obraz Madonny i miejską cytadelę.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mostaru – miasta położonego malowniczo nad rzeką Naretwą i słynącego z orientalnego charakteru. Zwiedzanie miasta – meczet Koski Mehmed Paszy, wspaniale zachowany stary dom turecki, kamienny Stary Most symbolizujący pojednanie pomiędzy wschodem i zachodem kraju (wpisany na listę UNESCO) oraz dzielnica rzemieślników Stara Carsija, gdzie można kupić tradycyjne wyroby oraz potrawy lokalnej kuchni.

Wieczorem przejazd na Riwierę Makarską. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Splitu – spacer po starym mieście, w zabudowie którego doskonale widać wpływy weneckie, węgierskie i  austriackie, Pałac Dioklecjana – wspaniała rezydencja cesarska wpisana na listę UNESCO jako doskonały przykład rzymskiej architektury obronnej; Ratusz Miejski i malowniczy port.

Przejazd do Trogiru zwanego „Miastem Wenecjan”, kolejnego miasta z listy UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer urokliwymi uliczkami starego miasta, położonego na niewielkiej wyspie połączonej mostem ze stałym lądem, gotycka Katedra św. Wawrzyńca, Ratusz Miejski oraz przysadzista Wieża Zegarowa.

Po południu przejazd do Twierdzy Klis – najważniejszej fortecy Chorwacji. Twierdza, określana często mianem „Kluczem Dalmacji” strzegła przełęczy łączącej wybrzeże Adriatyku z wnętrzem kontynentu, a dziś jest jednym z największych zabytków kraju.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

W czasie wolnym możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej do Omisa i w spływie rzeką Cetiną. Zapraszamy do Omisa – portowego miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Cetiny, będącego niegdyś siedzibą piratów. Spacer po starówce pełnej maleńkich rynków i ciasnych uliczek. Następnie możliwość rejsu stateczkiem lub raftingu na wodach Cetiny.

W opcji ze stateczkiem – po zwiedzaniu starówki rejs stateczkiem widokowym po spokojniejszej części malowniczego ujścia rzeki.

W opcji z raftingiem – po zwiedzaniu starówki przejazd w górę rzeki Cetiny i emocjonujący spływ pontonowy najpiękniejszym chorwackim kanionem, z możliwością kąpieli w kryształowo czystej wodzie!

Dzień 7:

Po śniadaniu krótki czas wolny i wykwaterowanie. Przejazd do Stonu – miasteczka położonego u wejścia na Półwysep Peljesac. Ston słynie z wybornych owoców morza oraz z murów obronnych zwanych „europejskim murem chińskim” – dla chętnych przejście po murach. Czas na lunch, a następnie degustacja win z Półwyspu Peljesac.

Po południu przejazd do hotelu w okolicach Dubrownika, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych wycieczka autobusem miejskim pod opieką pilota na pożegnalny Dubrownik by night!

Dzień 8:

Po śniadaniu wykwaterowanie i krótki czas wolny. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Podobne wpisy