Północne Indie - wycieczka grupowa do Indii
· ·

Północne Indie. Od New Delhi do Kalkuty

Północne Indie to fascynujący region, w którym znajduje się największy zabytek kraju – przepiękne mauzoleum Taj Mahal, będące symbolem wiecznej miłości. Zobaczymy też starą i nową część Delhi oraz różowe miasto Jaipur. Polecimy do fascynującego Varanasi, w którym życie (i śmierć) są ścisłe związane ze świętą rzeką Ganges. Zobaczymy zachód i wschód słońca nad rzeką, a wycieczkę zakończymy w Kalkucie. Zbierz grupę i poznaj z nami wyjątkowe Północne Indie!

UWAGA! Istnieje też możliwosć dostosowania programu wycieczki Północne Indie dla potrzeb wyjazdu pielgrzymkowego.

  • STARE I NOWE DELHI
  • RÓŻOWE MIASTO JAIPUR
  • FORT AMBER I HAWA MAHAL
  • AGRA I TAJ MAHAL
  • WARANASI I GANGES
  • KALKUTA
  • WEWNĘTRZNE PRZELOTY
  • HOTELE 4* z HB

Północne Indie – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem i przelot do New Delhi.

Dzień 2:

Przylot do Delhi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do hotelu w Delhi i śniadanie.

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii w programie m.in:

  • Stare Delhi – najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek w Starym Delhi – Chandni Chowk, a następnie  XVII-wieczny Czerwony Fort (z zewnątrz); największy w Indiach meczet Jama Masjid (Meczet Piątkowy), Raj Gath – miejsce pamięci Mahatmy Gandhiego oraz Qutab Minar – najwyższy minaret Indii (72,5 m).
  • Przejazd do Nowego Delhi – zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty – z zewnątrz), Brama Indii – pomnik poświęcony pamięci 70 tys Hindusów poległych w I wojnie światowej.

Wieczorem powrót do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Jaipuru, nazywanego „różowym miastem”: pałac maharadży Jaipuru (muzeum), obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jaipurze. 

Dzień 4:

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadżów, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singla i Man Singla, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na słoniach lub samochodami. Po drodze wizyta w Hawa Mahal zwanym Pałacem Wiatrów. Następnie powrót do Jaipuru na dalsze zwiedzanie miasta.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jaipurze.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście  będącym przez krótki okres stolicą państwa Mogołów, zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów.

Wieczorem przejazd do hotelu w Agrze, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal – wiecznego pomnika miłości, postawionego w 1630 roku przez Shah Johan ku czci jego zmarłej, ukochanej  małżonki, królowej Mumtaz Maral. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana przez 20 tysięcy rzemieślników przywiezionych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Następnie zwiedzanie słynnego Czerwonego Fortu w Agrze, składającego się z wielu pałaców.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze.

Dzień 7:

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do na lotnisko w Delhi. Przelot do Varanasi – duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata ( założone  w XII w p.n.e.), celu  pielgrzymek z różnych zakątków kraju i świata). Po południu przejazd do Ghats na zachód słońca i udział w pudży – rytualnym nabożeństwie, odbywającym się na brzegach Gangesu.

Przejazd do hotelu w Varanasi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges, obserwacja rytualnych kąpieli oraz obrzędów odbywających się na schodach prowadzących do rzeki (ghaty). Jest to jedno z najbardziej fascynujących doświadczeń z podróży po Indiach. Wizyta w świątyniach Zlotej Durgi i Tulsi Manas. Powrót do hotelu na śniadanie.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeźb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki z czterema heraldycznymi lwami – strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty. Przylot do Kalkuty.

Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu wizyta w ośrodku misyjnym Matki Teresy oraz Domu Misjonarzy Miłosierdzia. Panoramiczny objazd miasta, gdzie znajduje się m.in. imponujący Monument Wiktorii.

Po kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 10:

Przylot do kraju i zakończenie wycieczki.

Podobne wpisy