Wycieczka autokarowa do Chorwacji - Perły Dalmacji z Matimpex travel
· ·

Perły Dalmacji. Wycieczka autokarowa do Chorwacji

Zapraszamy na wycieczkę objazdową po malowniczej Chorwacji! To tutaj zabytki architektury mieszają się z fascynującymi krajobrazami stworzonymi przez naturę, a ciepły śródziemnomorski klimat, przepyszna kuchnia i uśmiechnięci ludzie, zachęcają aby odwiedzić ich piękny kraj! Wycieczka autokarowa do Chorwacji to też świetna okazja, aby odwiedzić znajdujący się na terenie Bośni i Hercegowiny Mostar – jedno z najpiękniejszych miast na Bałkanach!

  • PARK NARODOWY JEZIOR PLITVICKICH
  • SPLIT I PAŁAC DIOKLECJANA
  • TROGIR
  • DUBROWNIK
  • FAKULTATYWNIE MOSTAR I MEDJUGORIE
  • PARK NARODOWY RZEKI KRKA

Wycieczka autokarowa do Chorwacji – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce (godzina do ustalenia). Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji (po drodze planowane krótkie postoje).

Dzień 2:

W godzinach porannych przyjazd do Parku Narodowego Jezior Plitvickich, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Parku, w którym znajduje się 16 malowniczych, tarasowo położonych jezior, połączonych przepięknymi wodospadami i otoczonych gęstym lasem. Rejs stateczkiem po największym z jezior – Jeziorze Kozjak. Po południu przejazd do hotelu na Riwierze Makarskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie najpiękniejszych miast środkowej Dalmacji. Zwiedzanie Splitu – spacer po starym mieście, w zabudowie którego doskonale widać wpływy weneckie, węgierskie i  austriackie, Pałac Dioklecjana – wspaniała rezydencja cesarska wpisana na listę UNESCO jako doskonały przykład rzymskiej architektury obronnej; Ratusz Miejski i malowniczy port. Przejazd do Trogiru zwanego „Miastem Wenecjan”, kolejnego miasta z listy UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer urokliwymi uliczkami starego miasta, położonego na niewielkiej wyspie połączonej mostem ze stałym lądem, gotycka Katedra św. Wawrzyńca, Ratusz Miejski oraz przysadzista Wieża Zegarowa. Po południu powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast wybrzeża, również znajdującego się na liście UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer po starówce, Mala Braca – klasztor Franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza z wieżą zegarową, Dwór Książęcy oraz Mury Miejskie – wspaniale zachowane fortyfikacje otaczające miasto. Czas wolny, a dla chętnych możliwość podziwiania Dubrownika od strony morza (rejs stateczkiem, ok. 12-15 €). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu czas wolny na relaks na plaży lub udział w wycieczce fakultatywnej. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Zapraszamy na wycieczkę fakultatywną do Mostaru – miasta położonego malowniczo nad rzeką Naretwą i słynącego z orientalnego charakteru. Zwiedzanie miasta – meczet Koski Mehmed Paszy, wspaniale zachowany stary dom turecki, kamienny Stary Most symbolizujący pojednanie pomiędzy wschodem i zachodem kraju (wpisany na listę UNESCO) oraz dzielnica rzemieślników Stara Carsija, gdzie można kupić tradycyjne wyroby oraz potrawy lokalnej kuchni. Przejazd do najważniejszego sanktuarium w tym regionie – Medjugorie, w którym w 1981 r. objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie kościoła, w którym spotykają się pielgrzymi, a dla chętnych możliwość wejścia na Podbrdo – Górę Objawień.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Parku Narodowego Rzeki Krka. Spacer po przepięknym parku, gdzie rzeka Krka przepływa przez wapienne skały tworząc malownicze wodospady. Dla chętnych możliwość kąpieli pod największym z wodospadów – Skradinskim Bukiem. Czas wolny. Po południu wyjazd do kraju przez Słowenię, Austrię i Czechy (po drodze planowane krótkie postoje).

Dzień 7:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Podobne wpisy