Cesarskie miasta Maroka - Wyjazdy Grupowe z Matimpex Travel
·

Od Marrakeszu do Fezu. Cesarskie miasta Maroka

Cesarskie miasta to cztery najpiękniejsze miasta Maroka – Marrakesz, Meknes, rabat i Fez. Zachwyca tu wielowiekowa historia, niezwykła atmosfera, kolory i zapachy! Oprócz fascynujących zabytków z listy UNESCO czeka nas tutaj uczta dla zmysłów, a do tego – legendarna Casablanca! Zbierz grupę i zapytaj o ofertę Cesarskie Miasta Maroka!

  • CASABLANCA I RABAT
  • MEKNES I VOLUBILIS
  • STARY I NOWY FEZ
  • ZWIEDZANIE MARRAKESZU
  • HOTELE 4*
  • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Cesarskie miasta Maroka – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Marrakeszu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd do Casablanki i zwiedzanie centrum miasta: meczet Hassana II (z zewnątrz!) z najwyższym na świecie 200 metrowym minaretem, drugi co do wielkości na świecie i plac Mohameda V, którego zabudowa jest ciekawym przykładem architektury mauretańskiej, dzielnica Habous, Pałac Królewski z zewnątrz, dzielnica Anfa.

Następnie przejazd do Rabatu, stolicy Maroka, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu zwiedzanie Rabatu – w programie m.in. meczet i wieża Hassan z XII w, Mauzoleum Mohameda V (dziadka obecnie panującego Mohameda VI), pałac królewski z imponującą bramą Bab ar-Rouah (z zewnątrz) oraz artystyczna dzielnica kasba Oudaja. Czas wolny.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Meknes. Wizyta w mauzoleum sułtana Mulaj Ismaila, założyciela miasta i najbardziej krwawego z marokańskich władców, następnie zwiedzanie legendarnych stajni dla 12 000 koni, spichlerzy, bram Bab el-Khemis i Bab el-Mansour (postój na zdjęcia), uważanych za najokazalsze w całym Maroku. Na zakończenie spacer po medinie.

Na koniec krótkie zwiedzanie Volubilis (zabytek UNESCO): ruiny rzymskiego miasta z I w., łuk triumfalny Karakali, dom Orfeusza, termy, bazylika, forum i domy patrycjuszy z doskonale zachowanymi mozaikami.

Wieczorem przejazd do hotelu w Fezie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu zwiedzanie Fezu – duchowej i religijnej stolicy Maroka. Zwiedzanie mediny (zabytek UNESCO) Fes el-Bali – prawdziwego labiryntu ponad 9.000 krętych uliczek, gdzie poruszanie się bez miejscowego przewodnika jest niemożliwe, w tym meczetu i uniwersytetu El Karawijjin. Dalej mauzoleum założyciela miasta  Mulaj Idrisa II (oba miejsca dostępne jedynie z zewnątrz dla nie-muzułmanów). Wyjątkowa medina Fezu to miejsce, które pozwala na kilka godzin przenieść się w czasy średniowiecza.

Następnie tzw. Nowy Fez: pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) i olbrzymia brama Bab al Jeloud.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu przejazd do Marrakeszu przez wioskę berberyjską Immouzer du Kandar, górski kurort Ifrane i Azrou. Po południu przyjazd do hotelu Marrakeszu.

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7:

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie miasta: bazar (suk), gdzie można zakupić ciekawe pamiątki miejscowego rzemiosła, minaret Koutoubija z XII wieku, meczet i medresa (szkoły koranicznej) Ali ben Jusufa, pałac Bahia, grobowce Saadytów. Podczas zwiedzania miasta krótka wizyta w zielarni berberskiej. Wieczorem proponujemy wizytę na placu Dżamaa el Fna (zabytek UNESCO), gdzie życie tętni przez cała dobę. Znajdziecie tu m.in. zaklinaczy węży, połykaczów ognia, treserów małp, bary shisha, mnóstwo sklepików itp..

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i powrót do kraju.

Podobne wpisy