Wycieczka do Madrytu, Toledo i Escorialu - Wyjazdy grupowe z Matimpex Travel
·

Wycieczka do Madrytu, Toledo i Escorialu

Wycieczka do Madrytu, Toledo i Escorialu została przygotowana dla grupy licealistów, zgodnie z wytycznymi programowymi szkoły. W programie znajdziemy miejsca związane zarówno z hiszpańską, jak i z polską historią, a także najpiękniejsze zakątki w stołecznym regionie Madrytu, w tym wpisaną na listę UNESCO bibliotekę w Escorialu i stare miasto w Toledo. Noclegi dla młodzieży proponujemy w pokojach 4- i 6-osobowych w hostelu w samym sercu hiszpańskiej stolicy! Zbierz grupę zapytaj o city break w Madrycie i Toledo!

 • ZWIEDZANIE MADRYTU
 • SAN LORENZO DE ESCORIAL
 • WYCIECZKA DO TOLEDO
 • OBIEKTY Z LISTY UNESCO
 • HOSTEL W CENTRUM MADRYTU
 • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Wycieczka do Madrytu, Toledo i Escorialu – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Madrytu. Transfer do hostelu i złożenie bagażu. Wyjście na zwiedzanie Madrytu – w programie m.in.

 • Serce Madrytu i jednocześnie centrum całej Hiszpanii – Puerta del Sol, wraz z pomnikiem niedźwiedzia opierającego się o drzewko poziomkowe, który jest jednym z symboli Madrytu
 • Kościół św. Barbary z marmurowymi grobowcami królewskiej pary założycieli świątyni oraz barokowa Katedra Sił Zbrojnych zwana również Kościołem Najświętszego Sakramentu
 • Placa Mayor, który był sceną dla wielu wydarzeń, rozgrywających się często w obecności królewskiej pary; Palacio Real – majestatyczna rezydencja królewska zaprojektowana przez włoskich mistrzów (wejście do pałacu, jeśli będzie otwarty dla zwiedzających) oraz pobliska La Almudena – neoklasycystyczna katedra zbudowana na 500-lecie odkrycia Ameryki

Po południu powrót do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyjazd autokarem do położonego nieopodal Madrytu Escorialu. To tu znajduje się imponujący kompleks pałacowo-klasztorny, wpisany na listę UNESCO – San Lorenzo de El Escorial. Zwiedzanie kompleksu, który stał się narodowym panteonem – część klasztorna i część królewska, zwiedzanie Biblioteki, będącej jedną z najpiękniejszych bibliotek świata oraz spacer po ogrodach.

Po południu powrót do Madrytu i dalsze zwiedzanie miasta – w programie m.in. Monumentalny Cmentarz św. Izydora – zabytkowy cmentarz, na którym znajdują się liczne mauzolea i grobowce osób zasłużonych dla Madrytu i całej Hiszpanii.

Wieczorem powrót do hostelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjazd autokarem do malowniczego Toledo – dawnej stolicy Hiszpanii, gdzie nad miastem góruje Alkazar – wspaniały pałac-forteca. Zwiedzanie Toledo – w programie ml.in.

 • XII-wieczna Synagoga w stylu mudejar.
 • Jedna z najstarszych katedr w Hiszpanii – gotycka Katedra NMP o strzelistej wieży oraz bogato zdobionych wnętrzach oraz kościół Santo Tome, w którym znajduje się słynny obraz El Greco Pogrzeb Hrabiego Orgaza.
 • Spacer po wpisanej na listę UNESCO starówce Toledo, gdzie przeplatają się ślady Chrześcijan, Żydów, Arabów i Wizygotów, tworząc wspaniały labirynt, którego układ nie zmienił się od Średniowiecza.
 • Wizyta w królewskim Alkazarze, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Wojska.

Wieczorem powrót do hostelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie, złożenie bagażu i wyjście na zwiedzanie Madrytu – w programie m.in.

 • Placa de Cibeles z ogromnym gmachem Poczty Głównej i fontanną bogini Kybele, spacer bulwarem El Paseo de Prado do Muzeum Prado, w którym mieści się jedna z najważniejszych światowych kolekcji malarstwa.
 • Jeden z najpiękniejszych madryckich parków – Buen Retiro, spacer aż do przepięknie położonego nad stawem, zbudowanego ze stali i szkła Pałacu.

Po południu powrót do hostelu, obiadokolacja i odebranie bagażu. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy