Pielgrzymka Altooting, Mariazell, Praga, Salzburg - Matimpex Travel
· ·

Pielgrzymka autokarowa do Pragi, Altotting, Mariazell i Salzburga

Pielgrzymka autokarowa do Pragi, Altotting, Mariazell i Salzburga to okazja by poznać najważniejsze sanktuaria na terenie Czech, Niemiec i Austrii. Będzie okazja do codziennej modlitwy i pogłębiania wiary. Zobaczymy też wpisane na listę UNESCO zabytki w Pradze, Wiedniu i Salzburgu. Zapytaj o ofertę grupową na pielgrzymkę do Czech, Niemiec i Austrii!

  • KLASZTOR NA STRAHOVIE I LORETA
  • ZWIEDZANIE PRAGI
  • SANKTUARIUM W ALTOTTING
  • STARÓWKA W SALZBURGU
  • SANKTUARIUM W MARIAZELL
  • OPACTWO W MELK
  • ZWIEDZANIE WIEDNIA
  • HOTELE 3* Z HB

Pielgrzymka do Pragi, Altotting, Mariazell i Salzburga – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce w godzinach nocnych (godzina do ustalenia). Przejazd do Pragi i spacer po mieście – w programie m.in. Strahov i Loreta z cudownym domkiem oraz Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej ze słynącą z cudów woskową figurę Praskiego Dzieciątka Jezus.

Otoczony zabytkowymi kamienicami Rynek Staromiejski z pomnikiem Jana Husa i Ratuszem Staromiejskim; średniowieczny zegar Orloj z ruchomymi figurkami, które co godzinę odgrywają swój magiczny spektakl; gotycki Kościół Marii Panny przed Tynem o charakterystycznych 80-metrowych wieżach; barokowy Kościół św. Mikołaja.

Po południu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Pragi – w programie m.in. Kompleks zamkowy na Hradczanach ze strzelistą Katedrą św. Wita, kościołem św. Jerzego i słynną Złotą Uliczką oraz spacer przez słynny Most Karola ozdobiony barokowymi figurami i pełen kramików z rękodziełem.

Popołudniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd do Altotting – miasteczka nazywanego sercem Bawarii, w którym mieści się sanktuarium Czarnej Madonny z cudowną figurą Matki Bożej. Nawiedzenie sanktuarium – Gnadenkapelle oraz kolegiaty z jej niezwykłym skarbcem. Przystanek w Marktl am Inn, miejscu urodzin papieża Benedykta XVI. Spacer po miasteczku. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do Salzburga. Spacer po salzburskiej Starówce wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przejazd na wzgórze nieopodal Salzburga, gdzie znajduje się poświęcona Matce Bożej barokowa świątynia Maria Plain, którą opiekuje się zakon benedyktynów.

Po południu przejazd do hotelu w okolicach sanktuarium Mariazell, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5:

Po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego Trzech Narodów w Mariazell. Po południu przejazd do opactwa benedyktyńskiego w Melk, drugiego co do wielkości klasztoru tego zgromadzenia w Europie. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu przejazd autokarem do centrum Wiednia. Objazd Ringiem Wiedeńskim, skąd doskonale widać najważniejsze budynki miejskie. Krótki postój przy ciekawym architektonicznie Hundertwasserhaus. Spacer po Starym Mieście: Ratusz, Parlament, pomnik Marii Teresy, stojący pomiędzy Muzeum Sztuk Pieknych (mieszczącym jedną z najbogatszych kolekcji dzieł sztuki) i Muzeum Przyrodniczego. Dalej gotycka Katedra św. Szczepana, Kohlmarkt, ulica Graben i Kartnerstrasse – jedna z najbardziej eleganckich ulic Wiednia.

Po południu dzielnica Grinzig – dawne miasteczko winiarzy. Czas na posiłek. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 7:

Powrót do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Podobne wpisy