Pielgrzymka do Meksyku - wypoczynek i zwiedzanie - Wyjazdy Grupowe z Matimpex Travel
· · ·

Pielgrzymka do Meksyku i wypoczynek w Acapulco

Nasza pielgrzymka do Meksyku to sprawdzony program, podczas którego łączymy duchowe przeżycia ze zwiedzaniem północnej części kraju oraz wypoczynkiem na przepięknych plażach Acapulco. Zwiedzimy Mexico City wraz z największym sanktuarium maryjnym na świecie – Bazyliką Maryi Panny z Guadalupe. Wybierzemy się śladami Azteków by poznać Piramidy Słońca i Księżyca oraz popłyniemy łodzią w asyście zespołu mariachi. A to tylko kilka atrakcji! Program możemy zrealizować również w wersji „świeckiej”, więc jeśli masz grupę, również zapytaj o wyjazd do Meksyku!

  • ZWIEDZANIE MEXICO CITY
  • REJS Z AKOMPANIAMENTEM
  • PIRAMIDY W TEOTIHUACAN
  • CHOLULA I PUEBLA
  • FABRYKA PULQUE I FABRYKA SREBRA
  • JASKINIE CACAHUAMILPA
  • BAZYLIKA NMP Z GUADALUPE
  • WYPOCZYNEK W ACAPULCO

Pielgrzymka do Meksyku – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Mexico City. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie stolicy Meksyku – ogromnej metropolii Mexico City. W programie m.in. Plac Konstytucji – główny plac miejski nazywany po prostu Zócalo, Templo Mayor – najważniejsza świątynia aztecka (z zewnątrz), spacer deptakiem Madero , przy którym znajdują się najważniejsze budynki w mieście oraz Pałac Sztuk Pięknych o secesyjnej elewacji.

Następnie przejazd do Xochimilco i godzinny rejs po jeziorze połączony z obiadem przy akompaniamencie grupy el mariachis.

Powrót do hotelu i krótki czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd do Teotihuacan – tajemniczych ruin wpisanych na listę UNESCO. W programie Świątynia Pierzastego Węża, jedna z największych piramid w Mezoameryce – Piramida Słońca oraz najstarsza konstrukcja na tym prekolumbijskim stanowisku – Piramida Księżyca.

Przejazd wśród pól agawy typu maguey do byłej hacjendy produkującej pulque – typowy lokalny trunek. Zapoznanie się z jego produkcją oraz niewielka degustacja. Obiad w lokalnej restauracji.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Choluli słynącej z największej piramidy zbudowanej do czasów nowożytnych. Wejście na Wielką Piramidę, zbudowaną z suszonych na słońcu cegieł na szczycie której wzniesiono Sanktuarium Nuestra Señora de los Remedios.

Następnie przejazd do Puebli i zwiedzanie miasta – barokowy kościółek Tonantizntla z bogatymi zdobieniami nawiązującymi do azteckich wierzeń oraz spacer po świetnie zachowanym kolonialnym centrum – Zocalo, słodka uliczka, trag rzemiosła.

Zakwaterowanie w hotelu w Puebli, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, gdzie będziemy podziwiać niepowtarzalne formacje skalne.

Następnie przejazd do Taxco – „Miasta Srebra”, które znalazło się na liście „Pueblos Mágicos”, czyli najpiękniejszych miasteczek w Meksyku. Po drodze zwiedzanie warsztatu ze srebrem, zapoznanie się z produkcją oraz degustacja lokalnego drinka Berta.

Zakwaterowanie w hotelu w Taxco, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie i krótkie zwiedzanie Taxco – w programie m.in. centrum urokliwego miasteczka, zbudowany z różowego kamienia kościół Santa Prisca oraz główny plac zwany tradycyjnie Zócalo.

Następnie przejazd do Acapulco i zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive.

Dzień 7:

Po śniadaniu czas na wypoczynek i korzystanie z formuły All Inclusive.

Dzień 8:

Po śniadaniu wykwaterowanie i krótki czas wolny. Następnie przejazd na obiad do Hacjendy.

Następnie przejazd do Mexico City, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu wykwaterowanie. Następnie wizyta w Bazylice Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe, patronki obu Ameryk. To największe sanktuarium na świecie i z pewnością najważniejsze na całym kontynencie.

Obiad w lokalnej restauracji. Wieczorem przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Dzień 10:

Przylot do Warszawy i zakończenie pielgrzymki.

Zobacz też:

Podobne wpisy