Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła - Wyjazdy Grupowe z Matimpex Travel
·

Pielgrzymka lotnicza do Grecji śladami św. Pawła

Pielgrzymka do Grecji śladami śladami św. Pawła prowadzi z Aten przez centralną Grecję, aż na północ – w okolice Salonik, gdzie aktywnie działał św. Paweł. Zwiedzimy nie tylko miejsca kultu, ale też najciekawsze zabytki starożytności (n.in. ateński Akropol i wyrocznię w Delfach) oraz zapierające dech w piersiach Meteory – klasztory „zawieszone w chmurach”. Zapytaj o wyjazd pielgrzymkowy dla swojej grupy!

 • ZWIEDZANIE ATEN
 • WYCIECZKA DO ARGOLIDY
 • DELFY I METEORY
 • KAVALIA I FILIPPI
 • SALONIKI, VERGINA I VERIA
 • CZAS NA WYPOCZYNEK NAD MORZEM
 • HOTELE 3*
 • ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

Pielgrzymka do Grecji – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Aten. Transfer do hotelu, złożenie bagażu, zakwaterowanie i wyjście na zwiedzanie Aten – w programie m.in: Elegancka dzielnica Eksarchia oraz neoklasycystyczne gmachy Akademii Ateńskiej, Uniwersytetu Ateńskiego i Biblioteki Narodowej oraz Plaka – rozrywkowa dzielnica miasta, tętniąca życiem zarówno w dzień, jak i w nocy.

Po południu powrót do hotelu i czas na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Aten – w programie m.in:

 • Najważniejsze greckie zabytki starożytności – Wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny Partenos, Propylejami, Świątynią Ateny Nike oraz Erechtejonem; antyczna Agora – dawne miejsce spotkań; Teatr Dionizosa, gdzie swoje sztuki wystawiali m.in. Sofokles i Eurypides oraz gdzie miała miejsce premiera Antygony
 • Spacer przez biało-niebieską dzielnicę Anafiotika, która przypomina najpiękniejsze miasteczka na greckich wyspach
 • Wzgórze Aeropag, na którym św. Paweł nawrócił Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten.
 • Krótki czas wolny w Atenach

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę do Argolidy – mitycznej krainy greckich bogów. Przejazd nad Kanał Koryncki, łączący Morze Jońskie z Morzem Egejskim. Krótki postój na punkcie widokowym. Następnie przejazd do Myken, gdzie zobaczymy słynne mury cyklopie, Lwią Brama, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona.

Po południu przejazd do Epidauros, gdzie znajduje się najlepiej zachowany, czynny antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką. Zatrzymamy się też w Starożytnym Koryncie, w którym nauczał św. Paweł. Msza święta.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do położonych w górach Parnas Delf – serca starożytnej Grecji. Delfy słynęły przede wszystkim z wyroczni, do której pielgrzymowali ludzie poszukujący wskazówek dotyczących życia, miłości czy finansów, a nawet – polityki międzynarodowej. Zwiedzanie Delf – w programie m.in. Sanktuarium Ateny, Tolos, źródło Kastalskie i Święty Okrąg.

Przejazd w głąb Grecji – po drodze zrobimy krótki postój przy Pomniku Króla Leonidasa pod Termopilami, gdzie w 480 r. p.n.e. rozegrała się słynna batalia pomiędzy Grekami a Persami.

Przejazd do hotelu w okolicy Kalambaki, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do słynnych Meteorów – klasztorów „zawieszonych” wśród wysokich skał. Zobaczymy jak żyją mnisi, którzy mieszkają w klasztorach do dzisiaj. Krótkie zwiedzanie jednego z warsztatów pisania ikon w Kalambace.

Przejazd do hotelu w okolicy Salonik, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu przejazd do Kavalii, do której przypłynął św. Paweł. Następnie przejazd do dawnej kolonii rzymskiej Filippi, w której św. Paweł głosił swe nauki. Zwiedzanie Filippi – m.in. teatr rzymski, Via Egnatia, Agora oraz miejsce chrztu Lidii.

Późnym popołudniem powrót do hotelu na obiadokolację, a po kolacji wieczorny rejs po Zatoce Termaikos. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Salonik – w programie m.in. Bazylika Agia Sofia, Rotunda, Kościoła św. Demetriusza oraz Łuk Galeriusza, pochodzący z czasów Imperium Rzymskiego.

Następnie przejazd do Verii, gdzie przebywał św. Paweł, a następnie wizyta w Werginie – zwiedzanie Grobowców Królewskich, wpisanych na listę UNESCO.

Przejazd z powrotem do Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu wyjazd na plażę na Riwierę Ateńską. Czas na wypoczynek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy