Wycieczka dla grupy - Sri Lanka - Matimpex Travel
· · ·

Sri Lanka. Kraina herbaty, słoni i rajskich plaż

Ze względu na swój kształt i położenie Sri Lanka nazwana jest „łzą z policzka Indii”. To kraina malowniczych pól herbacianych, parków narodowych pełnych dzikich zwierząt, buddyjskich świątyń i pędzących tuk tuków. Tutejsze plaże zachwycają jasnym piaskiem, mieszkańcy są życzliwi i uśmiechnięci, a bogactwo przyrody jest trudne do opisania! W parkach narodowych na wolności żyją słonie, gepardy, małpy, krokodyle, bawoły wodne i całe bogactwo ptactwa! Jeśli szukasz egzotycznej wycieczki dla swojej grupy, Sri Lanka będzie świetną propozycją. Nie bez powodu słynny podróżnik, Marco Polo, nazwał ją „najpiękniejszą wyspą świata”! Zobacz naszą propozycję na wycieczkę dla grupy.

  • TRÓJKĄT KULTUROWY
  • PARK NARODOWY MINNERIYA
  • TRADYCYJNA WIOSKA HIRIWADUNA
  • ŚWIĄTYNIA BUDDY W KANDY
  • POLA HERBACIANE
  • GALLE I WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Sri Lanka – wycieczka dla grupy – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Kolombo.

Dzień 2:

Przylot do Kolombo (Negombo) we wczesnych godzinach porannych. Przejście procedur wjazdowych i spotkanie z lokalnym przedstawicielem. Przejazd na śniadanie do restauracji w pobliżu lotniska.

Następnie transfer do Trójkąta Kulturowego, który mieści się pomiędzy trzema historycznymi stolicami Anuradhapurą, Pollonaruwą i Kandy; w którym znajdują się światowej klasy starożytne i średniowieczne zabytki (dystans ok. 150 km, czas przejazdu ok. 4,5 h). Przyjazd do hotelu w okolicy Dambulli / Sigiryi / Habarany, zakwaterowanie i czas wolny na wypoczynek po podróży i relaks.

Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwy – dawnej (drugiej) stolicy Królestwa Syngalezów, dziś wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin dawnego miasta-ogrodu – zbiornik wodny zwany Morzem Parakrama, Gal Vihara z grupą posągów Buddy wykutych w skale, mlecznobiała dagoba Kiri Vihara, pozostałości ogromnej świątyni Lankatilaka, Święty Kwadrat z najważniejszymi świątyniami oraz Pałac Królewski z Cytadelą.

Następnie przejazd do położonego nad jeziorem Parku Narodowego Minneriya, w którym na wolności żyje ok. 250 słoni cejlońskich (nieco mniejszych niż słonie indyjskie) oraz wiele gatunków innych zwierząt (m.in. lampart lankijski, gatunki małp endemiczne dla Cejlonu, krokodyle, bawoły, węże i warany, a także ok. 150 gatunków ptaków). Jeep safari w parku. Uwaga! Zamiast Parku Minneriya może być realizowany pobliski Park Kaudulla (w zależności od komunikatów dotyczących przemieszczania się słoni).

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Habarany, a następnie wycieczka tuk tukami do Hiriwaduny – wioski, w której ludzie żyją w tradycyjny sposób. Przejażdżka wzdłuż zapory i przez mokradła, na których żyją dzikie zwierzęta. Spacer po wiosce położonej nad sztucznym zbiornikiem wodnym, gdzie można zobaczyć jak wyglądało życie cejlońskich rolników.

Następnie przejazd do Sigiriyi, gdzie znajduje się widoczna z daleka, 200-metrowa formacja skalna, na której znajdują się ruiny kompleksu pałacowego króla Kassapa (V w). Przejście przez dawne ogrody Dolnego Pałacu, wejście schodami oplatającymi słynną, wpisaną na listę UNESCO Lwią Skałę, aż do ruin Górnego Pałacu, z których roztacza się przepiękny widok na okolicę. Zwiedzanie ruin pałacu, gdzie wspaniale zachowały się malowidła ścienne, przedstawiające królewskie nałożnice.

Następnie przejazd do Dambulii, gdzie znajdują wpisane na listę UNESCO świątynie Rangiri. Kompleks świątynny Złotej Skały został założony już w I w.p.n.e. i był systematycznie rozbudowywany – dziś mieści aż 5 wykutych w skale  świątyń, w których znajduje się ponad 150 posągów Buddy.

Przejazd do hotelu w okolicy Kandy i zakwaterowanie. Krótki pokaz tradycyjnych lankijskich tańców przy akompaniamencie bębniarzy i połykaczy ognia. Po pokazie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Kandy – drugiego największego miasta na Sri Lance i stolicy kulturalnej kraju. Przejazd do dzielnicy Paradeniya, w której znajduje się Królewski Ogród Botaniczny – spacer po ogrodzie, w którym żyją roślinożerne nietoperze rudawki i w którym znajdują się m.in. niesamowita aleja palmowa, zasadzona na początku XX wieku, pełen kwitnących storczyków Dom Orchidei, ogród przypraw, las bambusowy.

Powrót do centrum Kandy i wizyta w kolejnym z zabytków UNESCO – Świątyni Zęba Buddy (Dalada Maligawa), w której przechowywana jest jedna z najcenniejszych relikwii świata buddyjskiego – ząb Buddy umieszczony w złotej stupie. Zwiedzanie świątyni oraz przylegającego do niej kompleksu pałacowo-świątynnego, który przyciąga na Sri Lankę grupy nie tylko pielgrzymkowe.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Nuwara Eliya – miasteczka położonego wśród herbacianych pól. Po drodze podziwiać będzie można pola herbaciane oraz wodospady, zatrzymamy się również na plantacji herbaty oraz w jednej z wielu wytwórni herbat w regionie – spacer po plantacji, zwiedzanie fabryki i degustacja herbaty.

Spacer po założonej przez Brytyjczyków i położonej wśród mglistych wzgórz Nuwara Eliyi, zwanej „małą Anglią” – spacer nad jeziorem i po kolonialnym centrum miasteczka.

Popołudniu przejazd do hotelu w okolicy Nuwara Eliya, zakwaterowanie i krótki czas na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez góry do Galle (dystans ok. 270 km, czas przejazdu ok. 6,5 h) – zwiedzanie starej części miasta, wpisanej na listę UNESCO jako najlepszy przykład ufortyfikowanego miasta wzniesionego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Spacer po dawnym portugalskim forcie.

Popołudniu przejazd do hotelu w okolicy Kalutara / Kosgoda / Wadduwa, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników – czas na wypoczynek i plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Podobne wpisy