Pielgrzymka do Lourdes i Paryża - Dział Grupowy Matimpex Travel
· ·

Pielgrzymka do Lourdes i Paryża

Pielgrzymka autokarowa do Lourdes i Paryża, to idealna okazja by poznać również inne francuskie sanktuaria – m. in. w Banneux czy w Ars-sur-Formans. Pojedziemy też do Tours, gdzie będzie okazja by pomodlić się przy grobie św. Marcina. Z kolei w Lourdes weźmiemy udział w wieczornej procesji ze świecami.

  • SANKTUARIUM W BANNEUX
  • ZWIEDZANIE PARYŻA
  • TOURS – MIASTO ŚW. MARCINA
  • SANKTUARIUM W LOURDES
  • PROCESJA Z LAMPIONAMI
  • SANKTUARIUM ŚW. JANA MARII VIANNEY

Pielgrzymka do Lourdes i Paryża – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce (godzina do ustalenia). Przejazd przez Niemcy do Francji (po drodze planowane krótkie postoje).

Przyjazd do wioski Banneux przy Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Ubogich. To tu, w tym zacisznym zakątku, w roku 1933 małej Mariette Beco objawiła się Matka Boża, przekazując swoje przesłanie.

Zakwaterowanie w hotelu na terenie sanktuarium, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

O poranku Msza Święta w miejscu objawienia Matki Bożej. Po Mszy zwiedzanie Sanktuarium i cudownego źródełka oraz czas na indywidualną modlitwę. Następnie śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Paryża.

Po przyjeździe zwiedzanie dzielnicy Montmartre: Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, uliczka Lepic z mieszkaniem Van Gogha, Plac Pigalle, Moulin Rouge, Plac Clichy.

Obiadokolacja w restauracji typu self-service na trasie zwiedzania. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Paryża, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie miasta: rue du Bac ze słynną Kaplicą Cudownego Medalika, gdzie w 1830 roku objawiła się Katarzynie Labure Matka Boża. Msza Święta przy grobie Katarzyny, w miejscu objawienia. Następnie pozostałości po spalonej katedrze Notre Dame, Dzielnica Łacińska z Panteonem i Sorboną, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, zabudowania Luwru, Pola Elizejskie – najpiękniejsza aleja świata i Łuk Triumfalny. Symbol stolicy francuskiej Wieża Eiffla – wjazd na III poziom.

Obiadokolacja w restauracji typu self-service na trasie zwiedzania. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Tours, gdzie u grobu Świętego Marcina będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej. Krótki spacer po starówce miasta, czas wolny na szybkie zakupy, a następnie przejazd w kierunku Pirenejów, do Lourdes – miasta Świętej Bernadetty. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

Wieczorem przejdziemy wspólnie do Groty Objawień i weźmiemy udział w procesji z lampionami. Późnym wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu Msza Święta, a następnie zwiedzanie Lourdes śladami Świętej Bernadetty: Młyn Boly, gdzie przyszła na świat, Maison Paternelle, gdzie mieszkali i zmarli jej rodzice, Cachot, z którego wyruszyła, aby pozbierać drewno na opał w dniu objawienia oraz Kościół, w którym została ochrzczona. Zwiedzimy również wszystkie bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Różańcową oraz Piusa IX. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie, zakupy oraz modlitwę. Możliwość obmycia się w cudownym źródle, udział w Drodze Krzyżowej, Msza Eucharystyczna i błogosławieństwo chorych.

W tym dniu również będziemy uczestniczyć w procesji z lampionami, tradycji zapoczątkowanej przez Świętą Bernadettę na prośbę Matki Bożej.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Ars-sur-Formans, w którym znajduje się Sanktuarium św. Jana Marii Vianney. Wizyta w Sanktuarium, a następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do kraju przez Francję i Niemcy (po drodze planowane krótkie postoje). Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Zobacz też:

Podobne wpisy