Pielgrzymka do Japonii - Kioto
· · · ·

Pielgrzymka do Japonii śladami Maksymiliana Kolbe

Pielgrzymka do Japonii to wspaniała okazja, by dostrzec chrześcijańskie ślady w tym egzotycznym kraju, ale też by poznać inne religie i systemy filozoficzne. Zobaczymy świątynie buddyjskie oraz shinto, a także poznamy kulturę samurajów. Wybierzemy się do Sanktuarium w Akicie, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, a także do kościoła Męczenników, z którym związany był Maksymilian Kolbe. Będzie też czas by docenić japońską naturę, a ta zdaniem wielu nie ma sobie równych! Masz grupę pielgrzymów ciekawych świata? Zapytaj o ofertę Pielgrzymka do Japonii!

UWAGA! Istnieje też możliwosć zorganizowania wycieczki do Japonii bez zwiedzania miejsc pielgrzymkowych!

  • TOKIO I KAMAKURA
  • HAKONE I REJS PO JEZIORZE ASHI
  • REZYDENCJA SAMURAJÓW
  • SANKTUARIUM W AKICIE
  • NARA I KIOTO
  • KOŚCIÓŁ OURA W NAGASAKI
  • SZYBKI POCIĄG
  • HOTELE 3* z HB

Pielgrzymka do Japonii – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Tokio.

Dzień 2:

Przylot do Tokio, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Tokio – w programie m.in:

  • Cesarski Kompleks Pałacowy w Tokio, otoczony wspaniałymi ogrodami i grubymi murami. Spacer po ogrodach, gdzie zobaczymy m.in. Podwójny Most – jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w całym Tokio!
  • Wizyta w świątyni Senso-ji – najstarsza świątynia buddyjska w Tokio i ważne centrum kultu poświęcone bogini miłosierdzia, współczucia i życzliwości. Czas na zapoznanie się z kulturą buddyjską.
  • Świątynia Meiji-jingū poświęcona cesarzowi Meiji i jego małżonce
  • Omotesando Hills – kompleks handlowy położony w samym sercu rozrywkowej dzielnicy Shibuya. To unikalne połączenie nowoczesnej architektury, wysokiej klasy mody i tętniącej życiem atmosfery, a także dzieło znanego architekta Tadao Ando.
  • Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Akabane wybudowany po wojnie przez polskich franciszkanów z misji św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do Kamakury – dawnej stolicy Japonii, w której znajduje się m.in. Wielki Budda (Kamakura Daibutsu) w ogrodzie bambusowym. Zwiedzanie Kamakury – w programie m.in. Tsurugaoka Hachimangū – najważniejsza świątynia Shinto w Japonii. Sanktuarium jest centrum kulturalnym miasta Kamakura i służy jako miejsce wielu najważniejszych festiwali z dwoma muzeami

Następnie przejazd do Hakone i rejs widokowy po wulkanicznym jeziorze Ashi – świętym jeziorze buddyjskich mnichów. Po rejsie przejazd do Owakudani, czyli dosłownie „wielkiej doliny wrzenia”. To bardzo malowniczy obszar wulkaniczny z aktywnymi kominami siarkowymi i gorącymi źródłami.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na stację kolejową, a następnie przejazd super szybkim pociągiem Shinkansen nad przepiękne, kalderowe jezioro Tazawa – najgłębsze jezioro Japonii.

Wizyta w Kakunodate – rezydencji samurajów. Możliwość zapoznania się z metodą tworzenia przedmiotów użytkowych z drzewa wiśniowego tradycyjną metodą kabazaiku.

Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na jezioro, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Akity, do Sanktuarium Matki Bożej, wybudowanym w miejscu, gdzie niespełna 50 lat po objawieniach w Fatimie nastąpiły tajemnicze objawienia Matki Boskiej. Czas na modlitwę i zwiedzanie Sanktuarium z figurką Matki Boskiej, która roniła ludzkie łzy.

Po południu przelot do Kioto. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Kioto – w programie m.in.

  • Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni.
  • Przejazd do Arashiyama Bamboo Forest – naturalnego lasu bambusowego na przedmieściach Kioto. Kompleks porośnięty jest odmianą bambusa Moso i uznany został za część dźwiękowego pejzażu Japonii. Spacer do Parku Małp Iwatayama, zamieszkanym przez około 170 makaków
  • Spacer przez targ Nishiki oraz wiedzanie słynącego ze „słowiczej podłogi” zamku Nijo – rezydencji shogunów z dynastii Tokugawa.
  • Świątynia shinto Fushimi Inari,do której prowadzą bramy tori.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu przejazd do Nary pierwszej stolicy Japonii. Wypoczynek w parku Nara, który jest domem dla setek oswojonych jeleni. Następnie wizyta w  świątyni Todaiji, jednej z największych drewnianych budowli świata, gdzie znajduje się największy w Japonii posąg Buddy. Wizyta w chramie szintoistycznym – Kasuga Taisha. 

Wieczorem powrót do hotelu w Kioto, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Osaki. Zwiedzanie słynnego pałacu, nazywanego złotym lub brokatowym zamkiem. Budowla została wzniesiona na dwóch nasypach z ziemi i ciosanych kamieni oraz otoczona fosą. Następnie przejazd Shinkansenem (super szybkim pociągiem) do Nagasaki.

Zakwaterowanie w hotelu w Nagasaki, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjście na zwiedzanie Nagasaki – w programie m.in.

  • Bazylika Dwudziestu Sześciu Świętych Męczenników Japońskich znana również kościół Ōura – najstarszy drewniany gotycki kościół w Japonii i konkatedra archidiecezji Nagasaki pod wezwaniem Męczenników z Nagasaki
  • Spacer po Ogrodzie Glovera, gdzie znajdują się najstarsze japońskie zachowane drewniane budynki w stylu zachodnim.
  • Następnie przejazd do kościoła Hongouchi nazywanego „Japońskim Niepokalanowem”, Izba Pamięci św. Maksymiliana Kolbe. Czas na modlitwę.

Po południu transfer na lotnisko i przelot do Tokio.

Dzień 11:

Po śniadaniu czas wolny w Tokio lub zwiedzanie miasta razem z pilotem wycieczki. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji grupy, po południu transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Dzień 13:

Przylot do Warszawy w godzinach porannych. Zakończenie pielgrzymki.

Podobne wpisy