Wycieczka na Maltę i Gozo - Wyjazdy grupowe z Matimpex Travel
·

Wycieczka integracyjna na Maltę i Gozo

Wycieczka na Maltę i Gozo z nauką gotowania, wizytą w winnicy i wspólnymi kolacjami to świetna okazja do integracji grupy! Na dodatek zobaczymy najpiękniejsze miejsca na wyspie Malta i na sąsiadującej z nią Gozo. Zobaczymy jak wyrabia się sól, spróbujemy lokalnego wina oraz wyjątkowych potrwa maltańskiej kuchni. Masz grupę? Zapytaj o ofertę na Maltę!

 • MDINA I RABAT
 • ZWIEDZANIE VALLETTY
 • LEKCJA GOTOWANIA W DINGLI
 • SOLNISKA NA GOZO
 • WIZYTA W WINNICY
 • HOTELE 4* NAD MORZEM, Z HB

Wycieczka na Maltę i Gozo – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot na Maltę. Przejazd do położonej na wzgórzu Mdiny zwanej cichym miastem. Mdina to dawna stolica kraju, która mimo burzliwej historii niewiele się zmieniła na przestrzeni wieków. Spacer po cytadeli, fragmenty murów obronnych oraz czas na zagubienie się w labiryncie uliczek starego miasta.

Lunch w restauracji w Mdinie. Następnie spacer przez pobliski Rabat, gdzie znajdują się Katakumby św. Pawła – największe katakumby na Malcie, pochodzące z IV i V wieku, w których grzebano zarówno Żydów, jak i Chrześcijan.

Przejazd do hotelu położonym nad morzem, we wschodniej części wyspy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wycieczka po Malcie – w programie m.in.

 • Przejazd wzdłuż Klifów Dingli, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na wysepkę Filfla (postój na punkcie widokowym) aż do kompleksu świątynnego w Hagar Qim – zwiedzanie liczących sobie ponad 4 tysiące lat świątyń
 • Lekcja gotowania połączona z lunchem w Dingli
 • Krótka wizyta w Ta’Quali, gdzie tradycyjnymi metodami wyrabia się szkło i ceramikę

Popołudniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd do Valletty – maltańskiej stolicy niemal w całości wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta – w programie m.in.

 • Katedra św. Jana Chrzciciela – najważniejszy kościół na Malcie i jednocześnie pierwsza barokowa świątynia w Europie. Zwiedzanie bogato zdobionej Katedry oraz Oratorium, które pełniło funkcję kaplicy Wielkich Mistrzów i w którym znajduje się wspaniały obraz Caravaggio Ścięcie św. Jana
 • W trakcie zwiedzania lunch w restauracji MUZA w samym sercu Valletty
 • Ogromny Pałac Wielkiego Mistrza, pełniący dziś funkcję siedziby prezydenta Malty, Triq ir-Repubblika – reprezentacyjna ulica Valletty, kamienice o charakterystycznych balkonach i spacer po starym mieście
 • Dolne i Górne Ogrody Barakka, z których roztacza się wspaniały widok na Wielki Port i maltańskie Forty

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wycieczka na wyspę Gozo – drugą co do wielkości wyspę Republiki Maltańskiej. W programie senne miasteczko Victoria, nazwane imieniem angielskiej królowej – spacer przez pastelowe uliczki miasta do kamiennej średniowiecznej cytadeli. Następnie przejazd do Zatoki Dwejra.

Przejazd na solniska, z których słynie Gozo – nadal wyrabia się tu sól tradycyjnymi metodami, a solniska są niezwykle malownicze. Następnie wizyta i lunch w lokalnej winnicy.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko i nocleg.

Zobacz też:

Podobne wpisy