Wycieczka autokarowa do Rzymu i Toskanii - Matimpex Travel - Wyjazdy grupowe
· ·

Wycieczka autokarowa do Rzymu i Toskanii

Wycieczka autokarowa do Rzymu i Toskanii to fantastyczna okazja by poznać najpiękniejsze miasta północnych i środkowych Włoch. Zobaczymy magiczną Florencję, Padwę związaną ze św. Antonim, Pizę z Krzywą Wieżą i etruską Lukkę. Zajrzymy do urokliwej Sieny oraz do słynącego z cudów Orvieto! Zwiedzimy też Rzym oraz Watykan. Masz grupę? Zapytaj o ofertę na wycieczkę do Rzymu i Toskanii!

  • ZWIEDZANIE PADWY
  • LUKKA I PIZA
  • SIENA I ORVIETO
  • RZYM Z WATYKANEM
  • ZWIEDZANIE FLORENCJI
  • HOTELE 3* Z HB

Wycieczka do Rzymu i Toskanii – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce (godzina do ustalenia) Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch (po drodze planowane krótkie postoje).

Dzień 2:

Przyjazd do Padwy w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta – Bazylika św. Antoniego, w której znajduje się grób świętego, piękny Plac Prato della Valle – największy plac miejski we Włoszech; Uniwersytet, na którym wykładał Galileusz, a studiował Kopernik, urocza Cafe Pedrocci, spacer przez Piazza delle Erbe i Piazza della Fruta.

Po południu wyjazd z Padwy i przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Zakwaterowanie, kolacja i  nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjazd do Lukki – miasta założonego przez Etrusków. Zwiedzanie miasta – otoczony pierścieniem zabytkowych budynków Piazza del Amfiteatro, wspaniałe mury obronne miasta, katedra św. Marcina – symbol miasta; kościół San Michele in Foro z charakterystycznymi arkadami, spacer przez Plac Napoleona.

Przejazd do Pizy – miasta o niepowtarzalnym klimacie, położonego nad rzeką Arno. Zwiedzanie kompleksu zabytków przy przepięknym Placu Cudów – marmurowa Katedra, okrągłe Baptysterium poświęcone Janowi Chrzcicielowi, stary cmentarz oraz czas wolny pod Krzywą Wieżą – ikoną miasta i jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata (dla chętnych wejście na Wieżę – ok. 22 €. Uwaga! ilość biletów wstępu na Wieżę jest regulowana w zależności od ilości turystów).

Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sieny, w której w pełni zachowała się antyczna struktura miasta. Zwiedzanie miasta – gotycka Katedra z charakterystyczną czarno-białą dzwonnicą, centralny Plac del Campo z ceglanym Palazzo Publico i smukłą Torre del Mangia.

Przejazd do malowniczego Orvieto – miasta, z którego pochodzi tradycja obchodzenia święta Bożego Ciała. Wjazd kolejką na Piazza del Duomo i spacer po starym mieście, olśniewająca „złota lilia wszystkich katedr” – Katedra, w której znajdują się relikwie cudu eucharystycznego, a dla chętnych możliwość zejścia do Katakumb Etruskich (ok. 5 €).

Wieczorem przejazd do Fiuggi Terme, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5-6:

Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie Rzymu – w programie:

  • Bogate zbiory Muzeów Watykańskich, uważane za jedną z najważniejszych kolekcji świata, unikatowa Kaplica Sykstyńska ozdobiona wspaniałymi freskami Michała Anioła, majestatyczny Plac św. Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękna Bazylika św. Piotra – jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany bł. Jan Paweł II
  • Spacer przez Rzym Antyczny, najpiękniejsze rzymskie wzgórze – zielony Awentyn, gdzie w bramie siedziby kawalerów maltańskich znajduje się słynna dziurka od klucza, ruiny Circo Massimo – największego cyrku w starożytnym Rzymie; przejście pod pomnik historii i symbol Rzymu – Koloseum, wejście na Kapitol, gdzie znajduje się legendarna Wilczyca Kapitolińska i skąd roztacza się fantastyczny widok na Forum Romanum – najważniejszy placu starożytnego miasta, okrągły Panteon, zwany świątynią wszystkich bogów
  • Rzym barokowy – niewielki Plac Hiszpański wraz z uroczą fontanną Barcaccia oraz znane z włoskich pokazów mody Schody Hiszpańskie, Plac di Trevi z zadziwiającą fontanną di Trevi uważaną za najpiękniejszą fontannę świata oraz pełen artystów Plac Navona, na którym znajduje się symboliczna Fontanna Czterech Rzek

Wieczorami powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta – Katedra Santa Maria del Fiore z piękną kopułą oraz pobliskie Baptysterium, do którego prowadzą pozłacane Drzwi Raju, spacer po centrum miasta: otoczony pałacami Piazza Signoria, z nietypową fontanną Neptuna i pomnikiem Kosmy I – założyciela rodu Medyceuszy, najważniejsza świątynia franciszkańska we Włoszech – Kościół Santa Croce, w którym znajdują się nagrobki m.in. Michała Anioła, Dantego Alighieri oraz Galileusza, Ponte Vecchio (Most Złotników) – symbol Florencji.

Po południu wyjazd do kraju przez Austrię i Czechy (po drodze planowane krótkie postoje)

Dzień 8:

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Zobacz też:

Podobne wpisy