Wycieczka do Aten i Argolidy - Dział Grupowy Matimpex Travel
· ·

Ateny, Argolida i wypoczynek w Loutraki

Ateny to kolebka naszej kultury i światowej demokracji, to starożytne wykopaliska o bezcennym znaczeniu i mityczna kraina, z której pochodzili bogowie. To także wyjątkowa grecka radość życia, wyrażana choćby przez taniec oraz wspaniałe jedzenie, na czele ze słynną sałatką grecką! A przy okazji pobytu w greckiej stolicy warto wybrać się nad Kanał Koryncki, by podziwiać greckich starożytnych budowniczych; do starożytnych Myken i malowniczego Nafplio. Wycieczka do Aten i Argolidy połączona z wypoczynkiem nad morzem to świetna propozycja dla grupy!

 • WZGÓRZE I MUZEUM AKROPOLU
 • ZMIANA WARTY POD PARLAMENTEM
 • MYKENY I EPIDAUROS
 • KANAŁ KORYNCKI
 • WIZYTA W WINNICY
 • HOTEL NAD MORZEM

Wycieczka do Aten i Argolidy – program ramowy

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem i przelot do Aten. Transfer do hotelu w nadmorskim Loutraki, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji Uczestników.
Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wycieczka busem do Aten – w programie m.in.:

 • Najważniejsze greckie zabytki starożytności: Wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny Partenos, Propylejami, Świątynią Ateny Nike oraz Erechtejonem; antyczna Agora – dawne miejsce spotkań; Teatr Dionizosa, gdzie swoje sztuki wystawiali m.in. Sofokles i Eurypides oraz gdzie miała miejsce premiera Antygony
 • Nowoczesne Muzeum Akropolu prezentujące bezcenne starożytne skarby
 • Spacer przez biało-niebieską dzielnicę Anafiotika, która przypomina najpiękniejsze miasteczka na greckich wyspach
 • Plaka – rozrywkowa dzielnica miasta, tętniąca życiem zarówno w dzień, jak i w nocy

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Argolidy – krainy, z której pochodzili mityczni władcy Grecji. Przejazd nad Kanał Koryncki – przesmyk łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Wejście na most widokowy rozciągający się nad Kanałem. Przejazd do starożytnych Myken, których mitycznym władcą był Agamemnon, zdobywca Troi. Ruiny mykeńskiej cytadeli oraz Skarbiec Atreusza, zwany również Grobowcem Agamemnona. 
Następnie przejazd do Epidauros, gdzie znajdowała się Świątynia Asklepiosa – najważniejsze sanktuarium antycznej Grecji oraz wspaniale zachowany amfiteatr o doskonałej akustyce. Wizyta w jednej z winnic połączona z degustacja wina, a następnie przejazd do Nafplio – jednego z najbardziej urokliwych miasteczek na Peloponezie.
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu krótki czas wolny. Wykwaterowanie i przejazd do Aten – zwiedzanie miasta:

 • Centralna część miasta – Parlament i zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, ośmiokątna Wieża Wiatrów, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana oraz Stadion Kali Marmaro, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie
 • Ogrody Królewskie z pawilonem, w którym w 2004 r. Polska podpisała traktat akcesyjny do Unii Europejskiej

Wieczorem odebranie bagażu, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy