Drezno i Szwajcaria Saksońska - Wycieczka autokarowa z Matimpex Travel
· ·

Drezno i Szwajcaria Saksońska

Drezno pełne jest wysokiej klasy zabytków, a Szwajcaria Saksońska to jeden z najbardziej malowniczych zakątków u naszych zachodnich sąsiadów. Poznamy historię Hrabiny Cosel i pospacerujemy po jej ogrodach, Zwiedzimy „Florencję nad Łabą” i potężną twierdzę na skale. Zajrzymy też do miśnieńskiej manufaktury porcelany. Masz grupę? Zapytaj o wycieczkę Drezno i Szwajcaria Saksońska!

  • ZWIEDZANIE DREZNA
  • BASTEI NAD ŁABĄ
  • OGRODY HRABINY COSEL
  • TWIERDZA KONINGSTEIN
  • MANUFAKTURA PORCELANY W MIŚNI
  • ZAMEK STOLPEN

Drezno i Szwajcaria Saksońska Autokarem – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka w godzinach porannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd przez Polskę do Niemiec (po drodze planowane krótkie postoje). Przyjazd do Drezna w godzinach porannych i zwiedzanie miasta zwanego „Florencją nad Łabą” – w programie m.in.

  • Pałac Zwinger z jedną z najcenniejszych kolekcji malarstwa na świecie („Madonną Sykstyńską” Rafaela Santi, „Śpiącą Wenus” Giorgione), ogromne zbiory porcelany oraz najstarsze na świecie muzeum naukowo-techniczne.
  • Spacer po starym mieście: Opera Sempera, Zamek rezydencyjny (z zewnątrz), Porcelanowy Orszak Książęcy – malowidło przedstawiające procesję wszystkich saksońskich władców, wykonane na 24 tysiącach porcelanowych płytek
  • Symbol Drezna – barokowy Frauenkirche – luterański kościół Marii Panny z kamienną kopułą, kościół dworski Hofkirche wzniesiony przez polskiego króla Augusta III,
  • Promenada spacerowa – Tarasy Brühla z pięknym widokiem na Łabę

Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyjazd do Bastei nad Łabą, gdzie znajduje się skalny rezerwat. Zobaczymy tu jeden z najpiękniejszych w Europie skalnych mostów, z którego rozciąga się panorama na skalne miasto wznoszące się na ponad 200 metrów ponad poziom rzeki Łaby. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii Saksońskiej.

Następnie przejazd do górskiej Twierdzy Königstein zbudowanej na potężnej skale. Twierdza nie została nigdy zdobyta i dziś stanowi cenny zabytek historii i architektury. Zwiedzanie twierdzy – spacer po murach obronnych, bramy warowne, zamek i bastion Jerzego, spichlerz, koszary oraz głęboka na 50 metrów studnia.

Następnie przejazd do Pillnitz – gdzie znajduje się letnia rezydencja hrabiny Cosel – nałożnicy Augusta Mocnego. Spacer po wspaniale utrzymanych ogrodach.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Miśni, która słynie z wysokiej klasy porcelany. Krótki spacer po Starym Mieście oraz wizyta w Manufakturze Porcelany.

Następnie przejazd do Zamku Stolpen, który został zbudowany na wulkanicznym wzgórzu i który przez niemal pół wieku był więzieniem Hrabiny Cosel.

Wyjazd w drogę powrotną – przejazd przez Niemcy do Polski. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Zobacz też:

Podobne wpisy