Istambuł i Kapadocja - Dwa Oblicza Turcji - Wycieczki grupowe z Matimpex Travel
·

Istambuł i Kapadocja. Dwa oblicza Turcji

Turcja to pełen kolorów kraj z przebogatą historią. To właśnie tutaj Europa łączy się z Orientem. Z nami zobaczycie gwarny i tętniący życiem Istambuł oraz magiczną Kapadocję, pełną powulkanicznych tworów skalnych i przypominającą krajobraz księżycowy. Tutaj znajdziecie podziemne miasta oraz niezwykłe tufowe doliny. Zapraszamy na wycieczkę Istambuł i Kapadocja!

  • ZWIEDZANIE ISTAMBUŁU
  • ŚWIĄTYNIE W GOREME
  • DOLINA MNICHÓW
  • PODZIEMNY KOMPLEKS DERINKUYU
  • BIAŁE PAMUKKALE
  • STAROŻYTNE HIERAPOLIS

Istambuł i Kapadocja – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Istambułu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Istambułu – w programie jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych na świecie meczetów – Błękitny Meczet, ozdobiony sześcioma minaretami, cudownymi witrażami oraz ponad 20 tysiącami błękitnych, ceramicznych płytek z Izniku, którym zawdzięcza swoją nazwę. Wpisany na listę UNESCO Pałac Topkapi, który był siedzibą sułtanów przez 400 lat. Zwiedzanie Pałacu – m.in. Brama Pozdrowień, Wieża Sprawiedliwości, meczet z relikwiami Mahometa, wypełniony klejnotami Skarbiec oraz słynny Harem, w którym mieszkała rodzina królewska. Meydani czyli Hipodrom na 100 tysięcy widzów, w którym odbywały się wyścigi rydwanów i występy cyrkowców, kolumna Konstantyna i egipski obelisk. Jeden z architektonicznych cudów świata i najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule – Hagia Sophia (Świątynia Mądrości Bożej), na której widok cesarz Justynian miał powiedzieć Salomonie, przewyższyłem cię! A na koniec Wielki Bazar – największe kryte targowisko świata, gdzie w tysiącach sklepów i sklepików można kupić niemal wszystko.
Lunch w restauracji na trasie zwiedzania.
Późnym popołudniem przelot do Kapadocji, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie malowniczej Kapadocji. W programie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleks świątyń w skansenie w Goreme, Cavusin, Pasabag, Dolina Mnichów, punkt widokowy Devrent Valley, skąd możemy podziwiać przepiękne formacje skalne z których słynie Kapadocja oraz wykutą w skale, górującą nad Doliną Gołębi twierdzę Uchisar.
Lunch w trakcie zwiedzania.
Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 4:

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Kapadocji, w programie: Imponujący wielopoziomowy podziemny kompleks, którego historia sięga czasów starożytnych Derinkuyu, najbardziej spektakularny wąwóz Turcji: Ihlara, niepowtarzalny, wykuty w skale, Klasztor Selime.
Lunch w restauracji na trasie zwiedzania.
Wieczorem przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu, przejazd do Pamukkale zwanego Bawełnianą Twierdzą, po drodze lunch w restauracji, wieczorem przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Pamukkale kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis – antycznego uzdrowiska.
Lunch na trasie zwiedzania.
Następnie przejazd do Istambułu, kolacja w restauracji na trasie przejazdu, wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Istambule i nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu, wyjście na zwiedzanie Istambułu – położona nad Bosforem, pełna knajpek i restauracji dzielnica Karakoy, z uliczkami i domami w stylu osmańskim oraz wejście na Wieżę Galata, z której rozpościera się najpiękniejsza panorama miasta. Czas wolny do dyspozycji grupy.
Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8:

Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy