Weekend w Jordanii - Matimpex Travel
·

Przedłużony weekend w Jordanii. Nie tylko Petra

Jordania słynie z przepięknego skalnego miasta w Petrze, lecz to nie jedyna atrakcja tego kraju! Wycieczka do Jordanii to program, w którym znajdziecie starożytne miasto w Jerash oraz mozaiki w Madabie, widok z Góry Nebo i plaże nad Morzem Martwym, pustynne Zamki i stołeczny Amman. Zbierz grupę i wybierz się z nami na długi weekend do Jordanii!

  • ZWIEDZANIE AMMANU
  • STAROŻYTNE JERASH
  • SKALNE MIASTO W PETRZE
  • MOZAIKI W MADABIE
  • MORZE MARTWE I GÓRA NEBO
  • HOTEL 3* Z HB

Weekend w Jordanii – program ramowy:

Dzień 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Ammanu. Transfer do Jerash – miasta zwanego Pompejami Bliskiego Wschodu, założonego najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego. Dziś Jerash to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich w tym regionie. Spacer po mieście – Brama Południowa, Łuk Triumfalny cesarza Hadriana, spacer główną ulicą Cardo Maximus, Hipodrom z areną przeznaczoną do wyścigów rydwanów; Świątynia Zeusa, teatry rzymskie i forum, Nimfeum – fontanna poświęcona nimfom, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna.

Po południu przejazd do hotelu w okolicy Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyjazd do Madaby, która słynie z mozaik z czasów bizantyjskich. Zwiedzanie: Cerkiew św. Jerzego ze wspaniałymi ikonami oraz ze słynną mozaikową mapą Ziemi Świętej, na której zobaczymy obszar od Libanu do Delty Nilu, wykonany pieczołowicie z maleńkich elementów.

Następnie przejazd na Górę Nebo, gdzie według tradycji chrześcijańskiej i muzułmańskiej miał umrzeć Mojżesz i która ponoć kryje w sobie Arkę Noego. Wejście na Górę, z której roztacza się wspaniały widok na depresję Jordanu i Morze Martwe. Krótka wizyta w kościele Franciszkanów na Górze Nebo.

Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położony i najbardziej zasolony akwen na świecie, na dnie którego mają znajdować się ruiny dwóch biblijnych miast – Sodomy i Gomory. Czas wolny na kąpiele.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Po śniadaniu wycieczka do Petry – różowego skalnego miasta Nabatejczyków, gdzie dostrzec można wpływy egipskie, hellenistyczne, rzymskie i asyryjskie. Spacer drogą do wąwozu, wzdłuż której można zobaczyć pędzących konno Beduinów; przejście przez wąwóz Al-Siq do najważniejszego zabytku Petry – oszałamiającego Skarbca (Al-Chazna), który swoją nazwę zawdzięcza legendzie o ukrytym wewnątrz skarbie faraona. Spacer Ulicą Fasad, przy której wznoszą się dawne kupieckie domy i grobowce, aż do wykutego w skałach Amfiteatru, który mógł pomieścić aż 4000 osób. Przejście do Królewskich Grobowców wykutych w skałach, które mienią się przeróżnymi kolorami.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu wyjście na  zwiedzanie Ammanu  – Forum i Teatr Rzymski; spacer po Cytadeli, z której roztacza się wspaniały widok na miasto; błękitny Meczet Króla Abd Allaha; spacer po śródmieściu, zwanym tu Downtown. Następnie przejazd do pobliskich zamków na pustyni znajdujących się na wschód od Ammanu.

Po południu powrót do Ammanu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie, odprawa i przelot do kraju.

Zobacz też:

Podobne wpisy