with Brak komentarzy

IZRAEL I JORDANIA

Pielgrzymka do Ziemi Świętej!

STRONA GŁÓWNA >> GRUPY

ZIEMIA ŚWIĘTA – PIELGRZYMKA DO IZRAELA I JORDANII:

Ziemia Święta to miejsce wyjątkowe – to tu rozpoczęła się historia Chrześcijaństwa. Tereny te były też tłem dla opowieści biblijnych, zarówno tych ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Dziś pielgrzymi z całego świata modlą się w świątyniach Jerozolimy czy Betlejem, chodzą śladami Jezusa i Apostołów. Pielgrzymka do Izraela i Jordanii to też doskonała okazja, by poznać fascynującą historię i kulturę Bliskiego Wschodu. Zapraszamy do Ziemi Świętej!

 • BETLEJEM I JEROZOLIMA
 • NAZARET I JEZIORO GALILEJSKIE
 • GÓRA NEBO I MADABA
 • WYCIECZKA DO PETRY
 • MASADA I MORZE MARTWE
 • TEL AWIW I JAFFA

PROGRAM:

DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku w Modlinie na ok.  3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Tel Awiwu.
Transfer do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja (na zimno) i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Betlejem. W programie Bazylika Narodzenia Pańskiego, uznawana za jeden z najstarszych kościołów na świecie, w którym mieści się Grota Narodzenia, w której miał urodzić się Jezus Chrystus oraz Kościół Groty Mlecznej, zbudowany w miejscu, w którym Święta Rodzina znalazła schronienie podczas ucieczki przed Herodem. Msza Św. w jednym z kościołów w Betlejem.
Po południu przejazd do Jerozolimy i spacer pozostałą z czasów bizantyjskich i rzymskich ulicą Cardo; Brama Dawida – jedna z ośmiu bram, którymi można się dostać w obręb murów starego miasta oraz Grób Dawida na Górze Syjon.
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie przejazd do Nazaretu, do Kościoła św. Józefa (Msza Św. w Nazarecie) oraz do Bazyliki Zwiastowania NMP.  
Przejazd do Tabgy, gdzie znajduje się Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Wjazd na Górę Błogosławieństw.
Przejazd do Kafarnaum, gdzie nauczał Jezus Chrystus i mieszkał św. Piotr. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim.
Następnie przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca cudu, przemienienia wody w wino oraz wjazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia Pańskiego.
Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Nazaretu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Jordanii. Przejście przez granicę z Jordanią i przejazd na Górę Nebo, gdzie według tradycji chrześcijańskiej i muzułmańskiej miał umrzeć Mojżesz i która ponoć kryje w sobie Arkę Noego. Wejście na Górę, z której roztacza się wspaniały widok na depresję Jordanu i Morze Martwe. Krótka wizyta i modlitwa w kościele Franciszkanów na Górze Nebo.
Następnie przejazd do Madaby, która słynie z mozaik z czasów bizantyjskich. Zwiedzanie: Cerkiew św. Jerzego ze wspaniałymi ikonami oraz ze słynną mozaikową mapą Ziemi Świętej, na której zobaczymy obszar od Libanu do Delty Nilu, wykonany pieczołowicie z maleńkich elementów.
Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Po śniadaniu wycieczka do Petry – różowego skalnego miasta Nabatejczyków, gdzie dostrzec można wpływy egipskie, hellenistyczne, rzymskie i asyryjskie. Spacer drogą do wąwozu, wzdłuż której można zobaczyć pędzących konno Beduinów; przejście przez wąwóz Al-Siq do najważniejszego zabytku Petry – oszałamiającego Skarbca (Al-Chazna), który swoją nazwę zawdzięcza legendzie o ukrytym wewnątrz skarbie faraona. Spacer Ulicą Fasad, przy której wznoszą się dawne kupieckie domy i grobowce, aż do wykutego w skałach Amfiteatru, który mógł pomieścić aż 4000 osób. Przejście do Królewskich Grobowców wykutych w skałach, które mienią się przeróżnymi kolorami.
Uwaga! Na wycieczkę po skalnym mieście prosimy zabrać wygodne buty do chodzenia – szlak nie jest trudny, ale ciężko będzie przejść go w klapkach.
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Izraela. Przejazd do najstarszego miasta na świecie – Jerycha pod Górę Kuszenia, następnie przejazd do wpisanej na listę UNESCO Masady – starożytnej, potężnej fortecy, wybudowanej na szczycie kilkusetmetrowego płaskowyżu, na Pustyni Judejskiej. Wjazd kolejką linową na szczyt, na którym znajdują się pozostałości pałacu króla Heroda oraz osady zelotów i z którego można podziwiać widok na otaczającą pustynię i Morze Martwe.
Wieczorem przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.  

DZIEŃ 7:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Jerozolimy – w programie m.in.:

 • Góra Oliwna, z której roztacza się wspaniały widok na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne wraz ze złotą Kopułą na Skale; kościół Pater Noster, gdzie znajdują się tabliczki z modlitwą Ojcze Nasz wypisaną w kilkunastu językach; zbudowany pośrodku cmentarza kościół Dominus Flevit w kształcie łzy; zejście do Ogrodu Getsemani, gdzie rosną drzewa oliwne pamiętające czasy Chrystusa
 • Przejście przez Bramę Gnojną i spacer przez stare miasto, aż do Zachodniego Muru, popularnie nazywanego Ścianą Płaczu – jedynej pozostałości po Drugiej Świątyni Jerozolimskiej, najświętszego miejsca Judaizmu, spacer po krętych uliczkach dzielnicy żydowskiej
 • Łącząca dzielnicę chrześcijańską z muzułmańską Via Dolorosa, po której, zgodnie z tradycją, prowadzono Chrystusa na ukrzyżowanie oraz Bazylika Grobu Pańskiego, w której mieści się Grób Jezusa (Msza Św. w jednej z kaplic)

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Tel Awiwu i zwiedzanie miasta – w programie m.in. Dzielnica Neve Tzedek, w której narodził się Tel Awiw oraz przejazd przez wpisane na listę UNESCO Białe Miasto – dzielnicę, w której znajdują się liczne budynki w modernistycznym stylu bauhaus. Bulwar Rothschilda – najważniejsza ulica w mieście z zabytkowymi kamienicami i nowoczesnymi wieżowcami, centrum kulturalne i biznesowe Jaffy i Tel Awiwu.
Punkt widokowy z piękną panoramą starej Jaffy, jednego z najstarszych miast portowych na świecie, które obecnie stało się dzielnicą Tel Awiwu.
Po południu przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

 • 30-35 OSÓB
 • 22-29.04.20 (8 DNI)
 • 3790 zł/os
 • Podana cena ma charakter informacyjny i zależy od terminu, dostępności świadczeń, wielkości grupy itp

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • Przelot na trasie Modlin – Tel Awiw – Modlin (wraz z opłatami lotniskowymi)
 • Mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x20 cm oraz 10 kg bagażu głównego o wymiarach 55x40x20 cm (zmiana 10 kg na 20 kg + 140 zł)
 • Autokar do dyspozycji grupy w czasie programu zwiedzania
 • Opłata za przejścia graniczne
 • 7 noclegów w hotelach 3* wg programu
 • Pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji według programu
 • Opieka pilota
 • Opieka lokalnego przewodnika w Jordanii
 • Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 15.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: kosztów realizacji programu (ok. 150-160 $), zwyczajowych napiwków (ok. 5 $/os/dzień) i napojów do obiadokolacji

ROZKŁAD LOTÓW:

 • MODLIN – TEL AWIW 15:45-20:45
 • TEL AWIW – MODLIN 21:25-00:15
 • RYANAIR
 • Godziny lotów zależą od linii lotniczej i zmieniają się w każdym sezonie.

HOTELE 3*:

Zakwaterowanie w hotelach 3* w miejscowościach wg programu (Betlejem, Amman, Nazaret). Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Uwaga! Ponieważ lokalne prawo nie reguluje kategoryzacji hoteli na Bliskim Wschodzie, kategoria 3* odpowiada kategorii wskazanej w systemach rezerwacyjnych Booking.com oraz Tripadvisor. Hotele są odpowiednikiem polskich 3*.
Wyżywienie w hotelach: Śniadania i obiadokolacje (obydwa posiłki w formie bufetu)

WAŻNE INFORMACJE:

 • Do wjazdu do Izraela niezbędny jest paszport ważny przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu do kraju (nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!). Stemple lub wizy z krajów muzułmańskich w paszporcie nie są podstawą do  odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednakże osoby posiadające ww. stemple czy wizy powinny liczyć się z bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy (dotyczy to zwłaszcza krajów takich jak Liban, Syria, Zjednoczone Emiraty Arabskie). Decyzje dotyczące wjazdu cudzoziemców na terytorium Izraela podejmowane są indywidualnie przez  izraelskie służby graniczne. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za odmowę prawa wjazdu na teren Izraela!

61 851 98 93

grupy@matimpex.pl

pn-pt 09:00-16:30


PIELGRZYMKA DO IZRAELA I JORDANII – GALERIA

Zobacz zdjęcia z Ziemi Świętej.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pakiety Lux – wyjazdy dla wymagających

Pakiety o wysokim standardzie dla wymagających Klientów…