Kolonie na Riwierze Adriatyckiej - Wyjazdy grupowe dla młodzieży - Matimpex Travel
· · ·

Autokarowe kolonie na Riwierze Adriatyckiej

Kolonie dla młodzieży w słonecznej Italii, na Riwierze Adriatyckiej, w okolicy znanego kurortu Rimini. Wypoczynek połączony ze zwiedzaniem Wenecji, Bolonii i San Marino, a także z zabawą w Mirabilandii. Do tego zakwaterowanie w hotelu 3* niedaleko plaży i solidne posiłki 3 razy dziennie! Zapytaj o wyjazd grupowy na kolonie na Riwierze Adriatyckiej!

  • ZWIEDZANIE WENECJI I BOLONII
  • WYCIECZKA DO SAN MARINO
  • ZABAWA W MIRABILANDII
  • ITALIA W MINIATURZE
  • HOTEL 3* BLISKO PLAŻY
  • LUNCHE I OBIADOKOLACJE W HOTELU

Kolonie na Riwierze Adriatyckiej – program ramowy:

Dzień 1:

Wyjazd z wybranego miejsca w Polsce (godzina do ustalenia). Nocny przejazd przez Węgry i Słowenię lub przez Czechy i Austrię do Włoch. Po drodze planowane krótkie postoje. 

Dzień 2:

W godzinach porannych przyjazd do Wenecji. Rejs stateczkiem do centrum Wenecji i zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż nabrzeża i legendarny Most Westchnień, przepiękny Pałac Dożów, stanowiący arcydzieło weneckiego gotyku, Plac i Bazylika św. Marka – wspaniała świątynia poświęcona patronowi Wenecji, spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande.

Po południu wyjazd z Wenecji i przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dni 3-4:

Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie. Lunche oraz obiadokolacje w hotelowej restauracji. Wieczorem nocleg.

Dla chętnych wycieczka do parku Italia w Miniaturze, który powstał w 1970 roku z inicjatywy włoskiego podróżnika i miłośnika sztuki Ivo Rambaldiego. Znajdują się tu m.in. makiety najpiękniejszych zabytków we Włoszech np. Canale Grande w Wenecji, rzymskiego Koloseum i Krzywej Wieży w Pizie. Makiety otacza park, na który składa się ponad 10 tysięcy miniaturowych roślin. Na turystów czeka tu również Park Nauki, Park Dinozaurów oraz wieża widokowa.

Dzień 5:

Po śniadaniu wycieczka do Mirabilandii – największego z włoskich parków rozrywki. Czeka tu na Was mnóstwo atrakcji, m.in. park wodny w karaibskim stylu, utrzymany w motocyklowym stylu park tematyczny Ducati World oraz liczne kolejki górskie.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie. Lunch oraz obiadokolacja w hotelowej restauracji. Wieczorem nocleg.

Dzień 7:

Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie. Lunch w hotelowej restauracji, a po lunchu wyjazd do San Marino – jednego z najmniejszych państw świata. Spacer po Starówce w Placem i Statuą Wolności oraz Palazzo Pubblico.  Wjazd na jeden z licznych punktów widokowych w mieście. Czas wolny w centrum na zakupy w strefie wolnocłowej.

Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8:

Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie. Lunch oraz obiadokolacja w hotelowej restauracji. Wieczorem nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu krótki czas wolny, wykwaterowanie i przejazd do Bolonii. Zwiedzanie „czerwonego miasta”, które swój przydomek zawdzięcza ceglanemu kolorowi domów w historycznym centrum. Piazza Maggiore stanowiący serce Bolonii. Spacer po starówce – Bazylika San Petronio, Neptun zwany Olbrzymem – symbol miasta, Ratusz, dwie wieże oraz Dzielnica uniwersytecka wokół Via Zamboni.

Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski (po drodze planowane krótkie postoje).

Dzień 10:

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Zakończenie wycieczki.

Zobacz też:

Podobne wpisy