with Brak komentarzy

CZARNOGÓRA

Poznaj bogactwo Bałkanów!

STRONA GŁÓWNA >> GRUPY

WYCIECZKA LOTNICZA DO CZARNOGÓRY:

Zapraszamy na wycieczkę lotniczą do Czarnogóry. Tu oczaruje Was nieprzeciętne piękno bałkańskiej przyrody, piaszczyste plaże, urokliwe zatoki, majestatyczne góry i parki narodowe. Będziecie mogli podziwiać zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i zachwyci Was bogactwo kultury i ciekawa historia. A przepyszna czarnogórska kuchnia i sympatyczni mieszkańcy sprawią, że będziecie chcieli tu wracać!

 • NAJPIĘKNIEJSZY KURORT BUDVA
 • DAWNA STOLICA CETINJE
 • PARK NARODOWY LOVCEN
 • KOTOR I PERAST
 • REJS PO BOCE KOTORSKIEJ
 • PARK NARODOWY JEZIORA SZKODERSKIEGO

PROGRAM:

DZIEŃ 1:

Zbiórka na lotnisku w Krakowie, odprawa i przelot do Podgoricy. Transfer do hotelu w Budvie, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu przejazd do Cetinje – historycznej stolicy Czarnogóry. Podczas drogi krótki postój w Brajici, gdzie znajduje się taras widokowy, skąd rozpościera się wspaniały widok na Adriatyk i Riwierę Budwańską. Przejazd do Parku Narodowego Lovćen, założonego w 1952 roku, znajdującego się na granicy morza i gór. Spacer po parku. Dalsza podróż do mauzoleum Njegosa, usytuowanego na szczycie wzgórza Jezerski Vrh. Zjazd słynnymi serpentynami – po drodze postój na 2 punktach widokowych, skąd rozpościera się fantastyczny widok na zatokę Boki Kotorskiej. Dojazd do Kotoru – jednego z najpiękniejszych miast Czarnogóry, wpisanego na listę UNESCO,  zbudowanego z białego kamienia, położonego u podnóża gór, nad zatoką przypominającą norweskie fiordy. Spacer po starym mieście, wspaniale zachowane mury i bramy miejskie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd do Monastyru Moraća – męskiego klasztoru prawosławnego, położonego malowniczo w kanionie rzeki o tej samej nazwie. Ozdobiony wspaniałymi freskami Klasztor jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc pielgrzymkowych Czarnogóry. Następnie przejazd w głąb kraju do Kanionu rzeki Tary – najgłębszego przełomu rzecznego w Europie. Dojazd na słynny most na Tarze, gdzie rozpościera się widok na szczyty pasma górskiego Durmitoru. Na sam koniec przejazd do miejscowości Zabljak – zimowej stolicy tego kraju. Spacer nad Czarne Jezioro. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Po śniadaniu wyjazd autobusem do miasta T ivat. Rejs statkiem po Boce Kotorskiej – zwiedzanie miasta Herceg Novi, plażowanie w urokliwej zatoce Žanice (1h pauza), a dla chętnych kąpiel w błękitnej jaskini (3 €). Zwiedzanie najpiękniejszego w regionie katolickiego kościoła Gospa od Skrpelja, w którym młodzi z całego świata zawierają związki małżeńskie. Przerwa w mieście Kotor – czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:

Po śniadaniu przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast wybrzeża, również znajdującego się na liście UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer po starówce, Mala Braca – klasztor Franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza z wieżą zegarową, Dwór Książęcy oraz Mury Miejskie – wspaniale zachowane fortyfikacje otaczające miasto. Czas wolny, a dla chętnych możliwość podziwiania Dubrownika od strony morza (rejs stateczkiem, ok. 10 €, jeśli pogoda pozwoli). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Po śniadaniu przejazd do Starego Baru – fascynujących ruin wymarłego miasta otoczonego fortyfikacjami. Przejazd pod najstarszą oliwkę w Europie, liczącą sobie ponad 2000 lat. Następnie przejazd do Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego, położonego na granicy z Albanią, częściowo poniżej poziomu morza.  Rejs statkiem po słynnych zakolach rzeki Crnojevića oraz wpłynięcie na „jezioro właściwe” – największy słodkowodny akwen na Bałkanach. Na Jeziorze zlokalizowanych jest ok. 50 wysepek zamieszkanych przez ptactwo wodne (m.in. pelikany), a na wielu z nich znajdują się malownicze ruiny monastyrów i zameczków. Drobny poczęstunek na pokładzie statku – miejscowe wyroby regionalne – sery, szynki, oliwki. Po południu powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji Uczestników. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:

Po śniadaniu, wykwaterowanie złożenie bagażu i wyjście na zwiedzanie Budvy, która jest najstarszym miastem na adriatyckim wybrzeżu i jednym z najbardziej popularnych kurortów w tej części Europy. Krótki spacer po starówce budwańskiej, która uważana jest za małą Wenecję, wizyta w Kościele św. Jana, w którym znajduje się cudowny obraz Madonny; miejska cytadela. Rejs statkiem po Adriatyku, podczas którego będzie można zobaczyć m.in. najsłynniejszą wyspę Św. Stefana oraz plażę Hawaje. Po rejsie krótki czas wolny do dyspozycji grupy, a następnie powrót do hotelu, odbiór bagażu, transfer na lotnisko i przelot do kraju.

 • 40 OSÓB
 • 25.09-02.10.21 (8 DNI)
 • 2190 zł/os
 • Podana cena ma charakter informacyjny i zależy od terminu, dostępności świadczeń, wielkości grupy itp

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • Przelot na trasie Kraków – Podgorica – Kraków (wraz z opłatami lotniskowymi)
 • Bagaż podręczny (cena nie zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
 • Transfery lotniskowe oraz autokar do dyspozycji grupy w czasie programu zwiedzania
 • 7 noclegów w hotelach 3* wg programu
 • Pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań + 6 kolacji w hotelu
 • Opieka pilota
 • Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 15.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie zawiera: kosztów realizacji programu (ok. 100-110 €), wycieczek fakultatywnych i napojów do obiadokolacji

ROZKŁAD LOTÓW:

 • KRAKÓW- PODGORICA 18:35-20:35
 • PODGORICA – KRAKÓW 21:00-23:00
 • RYANAIR
 • Godziny lotów zależą od linii lotniczej i zmieniają się w każdym sezonie.

HOTELE 3*:

Zakwaterowanie w hotelach 3* położonych w czarnogórskim kurorcie Budva, w niewielkim oddaleniu (do 500 m) od żwirkowej plaży. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (z możliwością jednej dostawki) z łazienkami oraz telefonem.
Wyżywienie w hotelach: Śniadania (na ciepło) oraz obiadokolacje (serwowane)

61 851 98 93

grupy@matimpex.pl

pn-pt 09:00-16:30


WYCIECZKA LOTNICZA DO CZARNOGÓRY – GALERIA

Zobacz zdjęcia z przepięknej Czarnogóry!


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Istambuł i Kapadocja – dwa oblicza Turcji

Tętniący życiem Istambuł i magiczna Kapadocja skradną Wasze serca…

Perły Dalmacji – wycieczka autokarowa do Chorwacji

W słonecznej Chorwacji, gdzie zabytki architektury mieszają się z przepięknymi krajobrazami stworzonymi przez naturę!

Pielgrzymka do Izraela i Jordanii

Najważniejsze miejsca w Ziemi Świętej: Jerozolima, Betlejem, Nazaret …